Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Číňan používal ruční granát na louskání ořechů

5. leden 2017 Top Banner 660x132

Muž jménem Ran z čínské provincie Shaanaxi tvrdí, že granát obdržel od kamaráda na začátku 80. let. Ale protože ani on ani kamarád netušili co je zač, začal Ran používat k louskání ořechů.

Číňan používal ruční granát na louskání ořechůČíňan používal ruční granát na louskání ořechů

Tím granátem nebylo nic jiného, než čínský ruční granát vzor 67. Tento model vychází z granátu německé armády vzoru 24, který byl vynalezen během první světové války (přesněji rok 1915).

01

Čínský model 67

Granát se skládal z duté dřevěné rukojeti, v níž vedla vytrhovací šňůra, vnitřní pojistky a plechové hlavice naplněné výbušninou našroubované na rukojeti. Připraven k bojovému použití byl teprve po odšroubování hlavice a vložení rozbušky do speciálního místa v zapalovači vyčnívajícím z horního kování rukojeti.

01

Německé granáty vzor 24

Ran rozpoznal pravdou podstatu granátu ve chvíli, když si ho všiml na vládním letáčku, který ukazoval zakázané výbušniny. Jakmile to zjistil, odnesl granát na policii.

Vzhledem k tomu, že na granátu nebyly žádné známky značení, nejedlo se o atrapu, ale o skutečný granát. Je proto zázrak, že se nikomu nic nestalo, nebo granát se po dobu svého používání jako louskáček mohl stát nestabilním.

03

Fotografie pořízená na stanici

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Jak (ne)přežít výbuch granátu

Jak (ne)přežít výbuch granátu

Klasická situace, může se stát každému z nás. Takhle jste na zahradě, vedle bazénu a máte dva nezajištěné granáty. Co se ale nestane, něco Vás vyruší a vy upustíte oba granáty. Jeden spadne do vody, druhý pod nohy. Kam skočíte, abyste si zachránili život? Vrhnete se do vody nebo na zem?

Bílá smrt

Bílá smrt

Bílá smrt Simo Häyhä během svého tří měsíčního působení ve finské armádě zabil více než 700 sovětských vojáků. Z nich 505 odstřelovací puškou a přes 200 dalších samopalem Suomi.


Válka ve Vietnamu - letecký útok záchodovou mísou !

Válka ve Vietnamu - letecký útok záchodovou mísou !

Vypadá to spíše jako z nějaké komedie, ale je to historický fakt. Američané v rámci bombardování Severního Vietnamu shodili na nepřítele minimálně jeden exemplář záchodové mísy.

Legendární drobeček

Legendární drobeček

Každý ho zná. Každý sní o tom, že by jej vlastnil, nebo si z něj alespoň jednou vystřelil. Majestátní Desert Eagle!