Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Filipínská učitelka předvádí, jak zabíjela Japonce

5. červen 2016 Top Banner 660x132

Její skupina 110 bojovníků zabila za dobu okupace na dvě stovky Japonců. Na její hlavu byla vypsána odměna 10 000 filipínských pesos. Její muži i ona sama k zabíjení používali dlouhé nože a brokovnice vyrobené z trubek. Právě nůž byl neocenitelnou zbraní, protože s ním dokázali usmrcovat Japonce takřka neslyšně. Na snímku pořízeném v listopadu 1944 americkým vojenským fotografem Stanelym Troutmanem předvádí Fernandezová na jednom mariňákovi, jak se s nožem zvaným bolo zachází.

Filipínská učitelka předvádí, jak zabíjela JaponceFilipínská učitelka předvádí, jak zabíjela Japonce

q
(Ani Japonská armáda za války nebyla svatá, spíše naopak)

  • Leyte je jeden z ostrovů Filipín. Nachází se uprostřed souostroví. Omývá ho z východu Filipínské moře, ze západu Suluské moře, ze severu Visayanské moře a z jihu odděluje od ostrova Mindanao tzv. Surigaoský průliv. V roce 1944 proběhla u ostrova jedna z největších námořních bitev 2. světové války - Bitva u Leyte.

Bolo se používalo hlavně k prosekávání vegetace. Japonci domorodcům žijícím v pralese tyto nože ponechali, a oni toho pak obratně využili. Přepadávali s nimi osamělé japonské hlídky na pralesních stezkách. V boji zblízka pak neměli Japonci šanci. Jejich useknuté hlavy Filipínci nosili do vesnice a vystavovali je jako trofeje nebo s nimi prováděli černou magii.

dwdwdwwdwd
(Filipínští vojáci s ukořistěnou katanou)

Guerillová válka na Filipínách byla krvavá z obou stran. Japonci se mstili Filipíncům vypalováním celých jejich vesnic. Přesto byly na ostrovech oblasti, kam se raději nevypravovali, protože se odtud málokdo vrátil živý.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Japonec mu usekl ruku, on tím samým mečem zabíjel nepřítele

Japonec mu usekl ruku, on tím samým mečem zabíjel nepřítele

Britský poručík George Albert Cairns se dostal do zuřivé bitvy muže proti muži s Japonci. V bitevní vřavě mu japonský důstojník svým mečem usekl ruku. Cairns však bojoval dál – s Japoncovým mečem v druhé ruce!

Andělská tvář a smrtící muška, v 19-ti zabila prvního Němce

Andělská tvář a smrtící muška, v 19-ti zabila prvního Němce

Říkali jí neviditelná smrt z východního Pruska. V krutých bojích zabila 54 nepřátel. Odmítla opustit zraněného a zemřela hrdinskou smrtí na samém konci války. To vše stihla Róza Šanina ve svých 19 letech.


Jeden člověk, 2. světová válka a 3 armády - Neuvěřitelný příběh

Jeden člověk, 2. světová válka a 3 armády - Neuvěřitelný příběh

Během Druhé světové války bojoval ve třech armádách, za Japonce, Němce a ke konci války i za Rusi. Vše skončilo roku 1944, kdy byl mladý Korejec zajat Americkými výsadkáři. Při revizi zajatců se na vše přišlo…

Kanárkové holky - ženy, které z války zežloutly

Kanárkové holky - ženy, které z války zežloutly

Přezdívka „kanárkové dívky“ možná zní romanticky. Evokuje žlutou barvu a kanárčí cvrlikání. Jenže za 1. světové války zežloutla kůže Angličankám, které ve zbrojovkách ládovaly třaskavinu do dělostřeleckých granátů. A u práce si asi moc nezpívaly.