Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

FN FAL - belgická klasika

8. srpen 2016 Top Banner 660x132

Fusil Automatique Léger, do češtiny doslova Lehká Automatická Puška neboli FAL. Jedná se o útočnou pušku vyráběnou belgickou zbrojovkou Fabrique Nationale de Herstal, proto je tam FN. Je ve výzbroji spousty armád celého světa. Byla navržena krátce po druhé světové válce původně pro německý náboj 7,92 × 33mm Kurz, ale později, pokrok prostě nezastavíte, byla upravena pro standardní náboj 7,62 x 51 mm NATO.

FN FAL - belgická klasikaFN FAL - belgická klasika

01

Zbraň je odolná, spolehlivá a přesná. Střelba je možná samozřejmě jak dávkou, tak i jednotlivými ranami. Britské a také Australské pušky byly upraveny jako samonabíjecí s vyloučením řežumi střelby dávkami, zbraň je totiž při použití tohoto výkonného střeliva špatně ovladatelná. Vyrábí se v mnoha variantách, od výsadkářské s krátkou hlavní a sklopnou ramenní opěrkou až k lehkému kulometu s těžkou hlavní.

02

L1 A1 SLR = Self Loading Rifle - Samonabíjecí puška, byla již od padesátých let 20. století ve výzbroji britské armády. Tato varianta, na rozdíl od belgického vzoru, střílí pouze jednotlivými ranami. U prvoliniových jednotek byla ve službě až do konce 80. let 20. století a později byla ve výzbroji záložních a druhosledových jednotek. Aktuálně je stále nahrazována je útočnou puškou SA80.

03jeden moderní kousek :-*

Technické údaje:

  • Ráž: 7,62 x 51 mm NATO
  • Celková délka: 1080 mm
  • Délka hlavně: 534 mm
  • Délka záměrné: 556 mm
  • Kapacita zásobníku:20 nábojů
  • Hmotnost zbraně s prázdným zásobníkem: 4560 g
  • Teoretická kadence: 650–700 ran/min.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

CZ 75 - česká klasika z Uherského Brodu

CZ 75 - česká klasika z Uherského Brodu

CZ 75 je samonabíjecí pistole ráže 9 mm Luger z produkce České zbrojovky Uherský Brod. Světu byla představena v roce 1975, konstruktérem byl František Koucký. Jako předloha sloužila pistole Browning Hi-Power P35. Na konci článku perfektní video střelby z verze s Fullauto režimem.

URNA - Útvar rychlého nasazení

URNA - Útvar rychlého nasazení

Útvar rychlého nasazení (zkracováno jako ÚRN či URNA) je specifickou součástí Policie České republiky. Jedná se o jeden z útvarů s celostátní působností.


Vylodění Spojenců v Normandii - před 72 lety

Vylodění Spojenců v Normandii - před 72 lety

Nedávno uplynulo 72 let od bitvy o Normandii, přesněji Dnu D. Tato vojenská akce zahrnuje také následnou bitvu o tuto část Francie. Při vylodění spojenecké síly prolomily Hitlerův Atlantický val a znovu otevřely v severní Francii západní frontu. Ovšem na pláži Omaha si vojáci museli projít přímo pek…