Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

K2 Black Panther - jihokorejský hlavní bojový tank

15. srpen 2016 Top Banner 660x132

K2 Black Panther je jihokorejský hlavní bojový tank, kterým bude nahrazena většina tanků M48 Patton a tanků série K1, které jsou v současnosti ve výzbroji Korejské republiky. Velkovýroba byla zahájena v roce 2013 a první tanky K2 byly ozbrojeným složkám dodány v červnu 2014. Jeden tank K2 stojí přes 212 milionů českých korun.

K2 Black Panther - jihokorejský hlavní bojový tankK2 Black Panther - jihokorejský hlavní bojový tank

Výrobce je korejská firma Hyundai Rotem, s prvními návrhy přišli v roce 2006, zatím bylo vyrobeno okolo pěta čtyřiceti kusů, do budouna se však plánu celých 200 kočiček. Posádku tvoří velitel, řidič a střelec. Parkovat s ním asi nebude žádný med na délku má skoro jedenáct a na výšku skoro dva a půl metru. Na nějaký most bych s ním taky netroufl, K2jka totiž váží 55 tun. Pancéřování je bohužel utajené, jedná se však o kompozitního pancéřování s přídavným reaktivním pancířem a protiraketovým systémem. Hlavní zbraní Panthera je 120 mm kanón Rheinmetall L/55 s hladkým vývrtem, dále ve výzbroji má dva kulomety ráže 12,7 a 7,62 mm s celkem 15200 náboji na palubě.

01

Tuhle váhu taky musí utáhnout pořádný motor, kterým je 12válcový vodou chlazený dieselový motor o výkonů 1500 koní. Na silnici byste si to s tímhle tankem mohli frčet až 70km/h a v terénu kolem 50 km/h. Následuje moderně a perfektně zpracované video, pomocí dronu. Kouřová clona nebo taky to, jak Panther umí plavat.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Stonožka - dělo se 130 metrovou hlavní a dostřelem až 200km!

Stonožka - dělo se 130 metrovou hlavní a dostřelem až 200km!

Dělo Stonožka, které měla hlaveň dlouhou neuvěřitelných 130m a ohromný dostřel až 200km. Dělo bylo natolik obrovské, že muselo být samo zabudováno do skal ve Francii. Mělo pouze a jeden jediný cíl – Londýn. Ten ovšem dělem ostřelován nikdy nebyl, co se tedy stalo?


KOMANDO nejtěžší bojový kurz AČR

KOMANDO nejtěžší bojový kurz AČR

Kurz Komando jde trochu jiným směrem než ostatní kurzy AČR. Vše se děje pod extrémním fyzickým a psychickým tlakem. „Absolutní nedostatek spánku a nejistota co nás čeká“, to byla nejčastější slova účastníků kurzu. Ospalost, únava, vyčerpání, nejistota. To jsou stavy, do kterých vás Komando spolehliv…

Tank M1 Abrams - ojedinělé záběry, cvičení US armády

Tank M1 Abrams - ojedinělé záběry, cvičení US armády

Video ze cvičení americké armády, které je kvalitně zpracované a kamera získala opravdu perfektní záběry. Nechybí pohledy z děla, věže ale i boků tanku. Perfektní záběry z interiéru při přebíjení, člověk si uvědomí jak je tam málo místa.