Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Kompilace - IED výbuchy

2. březen 2016 Top Banner 660x132

IED je zařízení, umístěné nebo vyrobené improvizovaným způsobem, obsahující destruktivní, smrtelně nebezpečné, škodlivé, pyrotechnické nebo zápalné chemické látky. IED je určené k ničení, zneschopnění a provádění rušivé činnosti nebo k odvedení pozornosti. Může obsahovat vojenský materiál, ale zpravidla je sestaveno z nevojenských součástek. Velkou hrozbou je především z toho důvodu, že většina jednotek plní své úkoly mimo základnu a s tím jsou spojeny přesuny do cílových míst, na kterých je právě použití IED povstalci nejpravděpodobnější.

Kompilace - IED výbuchyKompilace - IED výbuchy

I tato primitivní zbraň procházela svým vývojem. Nejdříve byla převážná většina těchto bomb odpalována pomocí elektrických kabelů. Američtí vojáci se naučili sledovat prostor, odhalovat tyto kabely a zabíjet ty, kteří byli na jejich druhém konci. V dalších letech téměř polovina těchto bomb byla odpalována na dálku s použitím mobilních telefonů, dálkových ovládání dveří a poplašných zařízení automobilů nebo dálkových ovládání dětských hraček. Přibližně třetina amerických vojáků zabitých a dvě třetiny zraněných v prvním roce po oficiálním ukončení války v Iráku byly oběti těchto bomb. Přitom zranění byla natolik vážná, že vyžadovala zdravotnický odsun. Podle posledních oficiálních statistik jsou největší ztráty koaličních vojáků připisovány právě těmto zbraním.

 

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Kompilace - Bojové vrtulníky

Kompilace - Bojové vrtulníky

Záběry z vrtulníků


Military FAIL kompilace

Military FAIL kompilace

Při tom pátku, dáme něco volnějšího, ne? Povedené video armádních zmýlení, nepovedeností a držko-pádů. Hlavně jak se tomu můžeme zasmát!

Syrští rebelové - FAIL kompilace

Syrští rebelové - FAIL kompilace

Válka samozřejmě není nic k smíchu a toto video nemá nikterak, zesměšňovat oběti války. Ale občas se povede natočit všelijaké skopičiny, které provedou netrénovaní bojovníci, kterým se do rukou dostávají zbraně. Tady je sbírka FAILů Syrských povstalců za posledních pár měsíců.