Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

MIG-29 - letadlem až na kraj vesmíru

26. březen 2016 Top Banner 660x132

Let s MIG-29 „Fulcrum“ až na okraj vesmíru je velmi silný zážitek. Výška, které jste schopni dosáhnout je ovlivněna počasím a především větrem, můžete se tedy dostat do výšek mezi 21 000 a 22 000 metrů nad mořem. Roli taky samozřejmě hraje i to jaký máte stroj.

MIG-29 - letadlem až na kraj vesmíruMIG-29 - letadlem až na kraj vesmíru

mig29
(MIG-29)

Pilot klasicky odstartuje z ranveje, rychle nabírá výšku, až se dostává do bodu, kdy jde jasně rozeznat atmosféra planety Země a volný Vesmír. Úchvatné pohledy na Zemi z neskutečné výšky. Poté už návrat na základnu pár akrobatických otoček, jedno dvě kolečka nad zasněženou krajinou a ladné přístání. Zase spádky nohama pevně na Zemi.

Pilot si také na skla své přibyl nechal umístit Newtonův gravitační zákon, zřejmě chtěl hravě poukázat na to jak daleko se matičky Země dostal a jaký má tento zákon vliv.

Dále, možná jste si to ani neuvědomili, ale ve videu je také důležitý vědecký poznatek, a to že Země je kulatá! Asi Vám to přijde jako samozřejmá věc ale po světě chodí i takoví, kteří v to stále nevěří.

Kdybyste chtěli vidět celé video v nezkrácené verzi, koukněte do komentáře k videu, je tam odkaz na více než půlhodinové video.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Prababička všech Raket – Německá V-1

Prababička všech Raket – Německá V-1

Létající bomba nebo „Doodlebug,“ V-1 byla první moderní naváděná raketa, předchůdce všech dnešních raket. V-1 později V-2 způsobily další zkázu v již tak strašné válce.

Muž, jenž přežil dva atomové výbuchy

Muž, jenž přežil dva atomové výbuchy

Tsutomu Yamaguchi je uznán japonskou vládou jako oficiálně jediný přeživší atomových výbuchů v Hirošimě a Nagasaki.


Bitevní vrtulník AH-64 Apache – záběry přímo z boje

Bitevní vrtulník AH-64 Apache – záběry přímo z boje

AH-64 Apache je americký bitevní vrtulník používaný od sklonku studené války po současnost. Po bocích může nést až 16 raket AGM-114 Hellfire nebo 76 neřízených raket Hydra 70, případně jejich kombinace. Stroj má v přídi pod trupem instalovaný 30 mm kanón M230. A to vše můžete vidět v záběrech přímo …

US supermoderní torpédoborec - bude mít elektromagnetické dělo

US supermoderní torpédoborec - bude mít elektromagnetické dělo

Spojené státy mají nový torpédoborec, je největší, před radary je neviditelný a vypadá jako plovoucí pyramida. A k tomu ještě má mít elektromagnetické pulzní dělo, které vystřelí desetikilogramový projektil na vzdálenost až 150 kilometrů.