Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Mnohokrát postřelený zachránce svých kolegů

15. duben 2015 Top Banner 660x132

Matt Urban, nepřítelem přezdívaný „Ghost“ nebo-li "Duch" pro jeho zálibu vracet se zpět se zraněními která by normálně zabila 10 chlapů. Pravda je ovšem téměř neuvěřitelná. Jeho mise začala krveprolitím v červnu 1944, když se jeho rota dostala před německou jednotku s kulomety a tanky. Jeho muži viděli tanky, on ale viděl něco zvláštního, něco co se mu doopravdy líbilo. Vzal Bazooku, mezitím se vyhnul asi milionu nepřátelských střel a vyhodil dva nepřátelské tanky do povětří.

Později, zatímco stále bojoval, dostal do nohy 37mm střelu z kanonu. Zatímco toto zranění ze sebe oklepával, pokračoval ve vedení svých mužů do dalšího dne, kde v jiném útoku utrpěl druhé zranění a byl evakuován. Jen krátce. Když se v polní nemocnici Urban dozvěděl, že jeho jednotka utrpěla četné ztráty v Normandii, rozhodl se opustit nemocnici a znovu se spojit s jeho muži. V době, kdy se mu k nim podařilo dostat, již byli pod masivní nepřátelskou palbou a dva vlastní tanky byly zničeny, a třetí opuštěn. Kvůli jeho špatné noze se musel podpírat hůlkou, Urban se chopil kulometu který byl naprosto odkrytý ze všech stran. Ideální cíl pro nepřátelskou palbu. Kryl své muže zatímco se dostávali do tanku a sám chrlil na němce stovky střel. O pár dní později, jeho reputace jako nesmrtelného byla v ohrožení.

Urban dostal hromadu šrapnelu do hrudi, a přežil. Bohužel, nezlomnému kapitánu došlo štěstí, a byl střelen do krku. To ovšem není jeho konec! To by nebyl on! Ve skutečnosti to přežil, ale ztratil svůj hlas, dovedl své muže k vítězství, přežil válku, a žil dalších 51 let.

Mnohokrát postřelený zachránce svých kolegůMnohokrát postřelený zachránce svých kolegů
Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Americký voják proběhne skrz těžkou palbu

Americký voják proběhne skrz těžkou palbu

Americký voják proběhne skrz nepřátelskou palbu

Ve čtvrtek v poledne se rozezní sirény na památku padlých vojáků !

Ve čtvrtek v poledne se rozezní sirény na památku padlých vojáků !

Česká republika ve čtvrtek uctí památku čtyř vojáků, kteří v úterý zahynuli při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu.


Letecké záběry zpustošeného Debalceva

Letecké záběry zpustošeného Debalceva

Ukrajinské vládní síly dostaly rozkaz stáhnout se z města Debalceva, aby se vyhnuly jisté smrti nebo zajetí. Jak vypadá město po týdnech urputných bojů ?

Šílený výcvik Indonéské armády!

Šílený výcvik Indonéské armády!

Jedna špatně nasměrovaná kulka nebo porušení disciplíny a vše může skončit tím, že ukončíte něčí život.