Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Nahý kulometčík – příběh slavné fotografie

1. červen 2016 Top Banner 660x132

Autorem legendární fotografie byl armádní fotograf Horace Bristol. Jeho úkolem bylo dokumentovat boje v Pacifiku proti Japonsku. Účastnil se mnoha bojů a leteckých misí.

Nahý kulometčík – příběh slavné fotografieNahý kulometčík – příběh slavné fotografie

wqwq
(létající člun PBY Catalina)

  • Consolidated PBY Catalina byly nejslavnější hydroplány námořnictva Spojených států za druhé světové války. Proslavily se zejména odhalením japonského loďstva, které směřovalo k atolu Midway, kde byla svedena jedna z rozhodujících bitev války v Tichomoří.

sdsdsdsdsds
(USS Yourtown bojuje o přežití, bitva o Midway 1942)

Jednou ze záchranných misí byla i záchrana sestřeleného pilota, který skončil v moři poblíž velké japonské základny Rabaul. Byl pro něj vyslán létající člun PBY Catalina, na jehož palubě byl i onen kulometčík, jehož jméno i další osud nejsou bohužel známy.

wqwqwqwq
(ta slavná fotografie)

"Japonci na břehu po nás stříleli, jakmile nás uviděli. Muž ve vodě byl oslepený, takže se kulometčík svlékl a skočil pro něj do vody. Jak jsme ho dostali na palubu, hned jsme odstartovali. Nebyl čas se oblékat. Kulometčík zaujal ihned své místo ve střelecké kupoli," popsal celou akci Bristol.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Čtěte také...

Kulometčík a přelety A-10

Kulometčík a přelety A-10

Stojí za shlédnutí


Colt 1911 - příběh legendy

Colt 1911 - příběh legendy

Příběh pistole, která byla ve službě téměř 3/4 století a všichni ji znají, COLT 1911. Jaký byl jeho vznik a se kterou pistolí na začátku soupeřil? Co vše si zažil a proč byl nakonec nahrazen náš hrdina 1911 jehož otcem není nikdo jiný než John M. Browning si přečtěte v článku.

Příběh legendární pušky AK47 - dokument

Příběh legendární pušky AK47 - dokument

Myslím, že není třeba představovat, asi nejznámější puška světa jejíž silueta znají už mají kluci AK47. Nejvýznamnější východní zbraň 20. století. Jestli chcete vědět více, můžu dokument pouze doporučit.