Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Napalm - záběry z Vietnamské války

18. březen 2016 Top Banner 660x132

Napalm je zápalná látka používaná jako zbraň, která se vyrábí zahušťováním běžně dostupného naftového paliva. Zahušťování zvyšuje přilnavost a snižuje vysokou rychlost hoření látek. Bez této úpravy většina hořlavých tekutin shoří nebo steče z cíle dříve, než ho stačí zapálit. Jako zahušťovadlo se používá mnoha různých látek – od běžného motorového oleje, přes mýdlo, polystyren až k naftelátu a palmátu hliníku, který dal napalmu i svůj název.

Napalm - záběry z Vietnamské válkyNapalm - záběry z Vietnamské války

Samotný název NAPALM je zkratka pro Napthetic Petrol Acid Palmitate ( benzin zahuštěný kyselinou palmitovou). Vyvinut byl v roce 1943 v průběhu druhé světové války skupinou amerických chemiků vedenou harvardským chemikem Louisem Fieserem.

Napalm v akci

(Napalm přímo v akci)

Nesestříhané záběry bomb Mark 47. Bombardování napalmem a bílým fosforem při nízkem letu nad Vietnamskými vesnicemi a džunglí ve Vietnamu. Velmi dramatické záběry v HD kvalitě. Masivní exploze a mraky černého kouře na bombardovanými oblastmi Vietnamského venkova. Letecký záběry z vietnamských rýžových polí, džungle, a vietnamské krajiny.

 

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Vietnamské podzemní komplexy, rodiny žily za války v podzemí, měli i tam nemocnice

Vietnamské podzemní komplexy, rodiny žily za války v podzemí, měli i tam nemocnice

Dovedete si představit žít tři metry pod zemí v úplné tmě? Myslíte si, že to není možné? Pro Vietnamce to v době americko-vietnamského konfliktu byla mnohdy jediná možnost jak přežít.


Vrtulník UH-1 - záběry akce z Vietnamu

Vrtulník UH-1 - záběry akce z Vietnamu

Pilot si nasadí hrudní plát, doplní se palivo, roztoči rotory a ještě vše zkontroluje, vyráží se zase na další misi. K tomu všemu hrají Rolling Stones, vojáci nasedají na palubu a jdeme na to. Formace vyráží, pod vrtulníkem rychle utíká hustá džungle, ve které se jisto jistě krčí nepřítel. Napalm se…

Ukrajina: Realita válka, záběry z první linie!

Ukrajina: Realita válka, záběry z první linie!

Asi rok staré záběry z první linie, kde bojují jednotky Ukrajinské armády s Proruskými povstalci. Tohle není akční slaďák... tohle je realita války!