Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Němci prchající z Ruska ničili koleje železničním vlkem

29. červen 2016 Top Banner 660x132

Schienenwolf, někdy také nazývaný Schwellenpflug, je kolejní vůz opatřený na svém konci mohutným hákem. Ten za sebou vyrývá koleje ze země tak, aby byly nepoužitelné pro nepřítele. Ničitele kolejí začal vyrábět Kruppův koncern v roce 1942, protože právě tehdy začalo být jasné, že z Ruska se bude spíše ustupovat, než aby se dál dobývalo.

Němci prchající z Ruska ničili koleje železničním vlkemNěmci prchající z Ruska ničili koleje železničním vlkem

 

01Schienenwolf

Hák byl zapřažen za vagon a tažen dvěma lokomotivami. Pohyboval se po kolejích rychlostí 7-10 km/h. K obsluze byla potřeba jednotka o deseti mužích. Souprava byla vybavena také výbušninami a protileteckými kulomety a děly. Pražce byly zničeny vždy na sto procent, koleje ze 70 až 93 %.

08efektivita by byla...

Zajímavé je, že Rusové používali jiné rozpětí kolejí a také jiné pražce. Němci na obsazeném území museli přebudovávat železniční tratě, protože německé vlaky byly těžší než ty ruské. Museli také nahradit dřevěné pražce ocelovými. Když potom z Ruska ustupovali, ničili doslova své vlastní koleje, které tam před rokem nebo dvěma sami položili.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Čtěte také...

Ultimátní zbraň – obrovské zrcadlo na orbitu Země, Němci s ním chtěli ničit celá města

Ultimátní zbraň – obrovské zrcadlo na orbitu Země, Němci s ním chtěli ničit celá města

Je to zřejmě nejšílenější nacistická tajná zbraň. Zrcadlo s průměrem 1,7 kilometrů umístěné na oběžnou dráhu mělo být zaměřené na konkrétní místa na Zemi. Města nebo části oceánů se měly roztavit koncentrovanými slunečními paprsky. Mělo to ovšem jeden háček, Němci nikdy nevzlétli do vesmíru.

Jediná ruská letadlová loď - Admirál Kuzněcov

Jediná ruská letadlová loď - Admirál Kuzněcov

Plným názvem Těžký letadlový křižník „Admirál loďstva Sovětského svazu Kuzněcov“, je letadlová loď, i když podle ruské klasifikace těžký letadlový křižník. Jeho stavba trvala 12 let a po moři dokáže plout až rychlostí 60km/h.


Ruská Kaspická příšera – loď nebo letadlo

Ruská Kaspická příšera – loď nebo letadlo

Rychlostí přes 500 km/h, letící těsně nad hladinou jako vznášedlo. Dokáže se vznést i jako letadlo a plout jako loď. Ekranoplán je ideální stroj na výsadek a bleskové útoky. Rusko znovu plánuje výrobu těchto drahých, ale účinných bojových prostředků.