Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Německý Leopard 2 – Pivo na kanónu? Není problém!

20. září 2016 Top Banner 660x132

Leopard 2 je německý hlavní bojový tank vyvinutý v 70. letech 20. století německou společností Krauss-Maffei Wegmann. Do služby vstoupil v roce 1979 a postupně nahradil starší typ Leopard 1. Jeho různé verze sloužily a slouží v německých ozbrojených silách a v armádách 16 dalších států mezi nimiž je např. Polsko, Švédsko, Řecko, Turecko atd.

Německý Leopard 2 – Pivo na kanónu? Není problém!Německý Leopard 2 – Pivo na kanónu? Není problém!

02

Pivo si tenhle krasavec vezl na 120 milimetrovém hladce vrtaném kanónu Rheinmetall L55. Na videu sice těchto 62,3 tun německého pancíře nefrčí nejrychleji ale na rovince dokáže jet až 73km/h. Vyrobeno bylo téměř 3500 kusů a tenhle by si klidně mohl stihnout jednu brigádu někde v hospodě. Video je až z roku 1986 a myslím, že i dnes má tato prezentace respekt. Pokud se chcete pokochat pouze kouskem s oroseným půllitrem, přeskočte na 1:38, doporučuji však zhlédnout celé.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

A-10 Thunderbolt - servis kanónu

A-10 Thunderbolt - servis kanónu

A-10 Thunderbolt je známý svým výkonným 30mm rotačním kanonem General Electric GAU-8/A Avenger. Právě tahle zbraň z něj dělá smrtícího zabijáka tanků, který je stále ve výzbroji amerického letectva. Nic lepšího se totiž zatím nepodařilo vymyslet. Podívejte se, jak se nabíjí jeho rotační kanon.


Proč není Čínská armáda silná?

Proč není Čínská armáda silná?

Asi si říkáte, že Čínská armáda je obrovská a mocná, ale opak pravdou. Mají problémy s už tak levným vybavení a zkorumpovanou generalitou. Jestli chcete vědět více proč nejsou tak hroziví, koukněte na článek ;-)

Teroristické útoky byly v Evropě mnohem častější než dnes a není tomu tak dávno

Teroristické útoky byly v Evropě mnohem častější než dnes a není tomu tak dávno

Média jsou plná úvah o tom, jak terorismus zaplavil západní Evropu. Islámský stát a jeho džihádisté svými útoky vzbuzují pocit, že nic horšího v Evropě nikdy nebylo. Ovšem jak ukazuje statistika, v Evropě bylo, co se týče počtu teroristických útoků, mnohem hůř, a není tomu tak dávno.