Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Porucha nejdražšího amerického torpédoborce USS Zumwalt

23. listopad 2016 Top Banner 660x132

21.listopadu se plavila USS Zumwalt, skvost amerického námořnictva, přes Panamský průplav. Avšak v tu chvíli mu selhal pohon. Posádka lodi zjistila, že v podpalubí je voda a ta se dostala do dvou ze čtyř ložisek indukčního motoru AIM, pohánějící loď.

Porucha nejdražšího amerického torpédoborce USS ZumwaltPorucha nejdražšího amerického torpédoborce USS Zumwalt

01

USS Zumwalt při první plavbě

Loď musela být odvezena remorkéry. Avšak ani odtah neproběhl bez problému. Zumwalt se otřel o stěny kanálu, takže utrpěl menší šrám na boku. Loď byla odtažena do nedalekého přístavu Rodman. Námořnictvo usoudilo, že loď není nadále schopná pokračovat v testovací plavbě bez oprav, které zaberou asi dva týdny. USS Zumwalt měl zamířeno do San Diega, aby tam testoval své zbraně.

USS Zumwalt je prvním americkým čistě elektrickým torpédoborcem. Má sice plynové turbíny o celkovém výkonu 80MW, ty však pouze vyrábějí elektřinu, která se poté využívá pro pohon lodi.

02

USS Zulwalt při prvním spuštění na vodu 28. října 2013

Zumwalt je třída torpédoborců US Navy využívající prvky stealth, je největším typem lodi své kategorie a zatím je v provozu jen pouze DDG-1000. Další dvě lodě jsou ve stavbě (USS Lyndon B. Johnson a USS Michael Monsoor). Původně bylo objednádno 32 torpédoborců tohoto typu, ale kvůli škrtům musi zatím postačit tyto tři kousky. Vždyť jen tento jediný drobeček přišel na astronomických 4,4 miliardy dolarů.

USS Zumwalt má výtlak 14 564 tun, dosahuje délky 183 m, šířky 24,6m,  rychlosti až 33,5 uzlů (což odpovídá 62 km/h). Posádka čítá 142 členů

03

Na palubě bude umístěno 20 vertikálních vypouštěcích sil nového typu MK 57, označených jako Peripheral Vertical Launch System (PVLS). Sila budou rozmístěna po obvodu lodi tak, aby nemohla být vyřazena jediným zásahem. V každém z nich budou čtyři střely, celkem tedy 80. Používá střely Tomahawk s plochou dráhou letu, raketová torpéda ASROC, protiletadlové střely Standard SM-3 a RIM-162 ESSM. Pro tuto třídu je vyvíjen zcela nový zbraňový systém označený jako Advanced Gun System, jehož základem budou dva automatické 155mm kanóny s rychlostí střelby 12 ran za minutu a dostřelem 100 námořních mil.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Kanadský Sniper (parodie na Amerického snipera)

Kanadský Sniper (parodie na Amerického snipera)

Následující video určitě nezesměšňuje hrdinské činy Chrise Kyla ale filmové zpracování jeho knihy. Velmi dobře natočené video parodující film American Sniper.

Vrah amerického snipera, Eddie Routh byl shledán vinným a odsouzen na doživotí !

Vrah amerického snipera, Eddie Routh byl shledán vinným a odsouzen na doživotí !

Vrah Chrise Kyla a Chada Littlefielda,Eddie Routh byl shledán vinným a odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění !


US supermoderní torpédoborec - bude mít elektromagnetické dělo

US supermoderní torpédoborec - bude mít elektromagnetické dělo

Spojené státy mají nový torpédoborec, je největší, před radary je neviditelný a vypadá jako plovoucí pyramida. A k tomu ještě má mít elektromagnetické pulzní dělo, které vystřelí desetikilogramový projektil na vzdálenost až 150 kilometrů.

A-10 Thunderbolt - servis kanónu

A-10 Thunderbolt - servis kanónu

A-10 Thunderbolt je známý svým výkonným 30mm rotačním kanonem General Electric GAU-8/A Avenger. Právě tahle zbraň z něj dělá smrtícího zabijáka tanků, který je stále ve výzbroji amerického letectva. Nic lepšího se totiž zatím nepodařilo vymyslet. Podívejte se, jak se nabíjí jeho rotační kanon.