Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Při útoku na hlídku v Afghánistánu byl zraněn další český voják

13. červenec 2014 Top Banner 660x132

Hlídka byla podle Růžičkové napadena o půlnoci afghánského času z ručních zbraní a RPG, tedy ručních protitankových zbraní. Útok se odehrál nedaleko základny Bagrám, kterou česká jednotka hlídá.

Při útoku na hlídku v Afghánistánu byl zraněn další český vojákPři útoku na hlídku v Afghánistánu byl zraněn další český voják

Zraněn byl šestatřicetiletý desátník J.M., který obsluhuje střeleckou věž vozidla. "Na místě mu byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Následně byl transportován do americké vojenské nemocnice na základně Bagrám, kde se podrobil operaci. Jeho stav je stabilizovaný," dodala Růžičková. Rodina vojáka již byla informována.

Informace o dalším zraněném vojákovi zastihla premiéra Bohuslava Sobotku ve studiu diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce. „Než jsem šel k vám do studia a odložil jsem mobilní telefon, tak jsem tuto informaci neměl. Ukazuje to, že bezpečnostní situace v Afghánistánu dobrá není, nicméně mise byla schválena a my počítáme s jejím konáním do konce roku. Na podzim se pak bude rozhodovat o jejím dalším působení,“ konstatoval Sobotka v Otázkách.

Čtyři čeští vojáci zahynuli v Afghánistánu v úterý, když byli na patrole v okolí základny Bagram v afghánské provincii Parván. Výbušný systém odpálil útočník z povstaleckého hnutí Talibán.

Při útoku zemřeli dva desátníci, četař a rotmistr ve věku 28 až 39 let, další rotmistr ve věku 39 let byl těžce zraněn a převezli ho do americké vojenské nemocnice v Bagramu. Voják podstoupil už čtyři operace

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Český voják obdržel vysoké vyznamenání EU za zneškodnění teroristy

Český voják obdržel vysoké vyznamenání EU za zneškodnění teroristy

Českému četaři C.H. byla šéfkou diplomacie Evropské Unie udělena medaile za mimořádné zásluhy.


Skutečný Rambo - zabil 175 nepřátel, byl 18krát zraněn a šel po něm tygr

Skutečný Rambo - zabil 175 nepřátel, byl 18krát zraněn a šel po něm tygr

V Bílém domě převzal Medaili cti dnes více než osmdesátiletý Bennie G. Adkins. Medaili dostal za hrdinství, které projevil v neuvěřitelném dobrodružství ve válce ve Vietnamu. Podle jeho příběhu by se totiž klidně mohl natočit film Rambo.

Šílenosti První světové války: holubi výsadkáři, falešné stromy a další

Šílenosti První světové války: holubi výsadkáři, falešné stromy a další

První světová válka dodnes zůstává v myslích lidí jako nekonečné válčení v zákopech za použití pušek, bodáků a granátů. Někdo si ještě možná vzpomene na první letadla nebo velké bitevní lodě, ale jinak není toto období dějin bráno jako studnice nových nápadů a inovací. Nic přitom není vzdálenější pr…