Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Ruský špion se směje pár vteřin před smrtí

29. duben 2016 Top Banner 660x132

Snímek zveřejnilo v roce 2006 finské ministerstvo obrany bez větších podrobností. Uvedlo, že zachycuje popravu sovětského špiona. Špion má před sebou poslední vteřiny života, přesto se usmívá.

Ruský špion se směje pár vteřin před smrtíRuský špion se směje pár vteřin před smrtí

špion1

Samozřejmě se objevily názory, že by mohlo jít o dílo sovětské propagandy nebo prorusky smýšlejících lidí přímo z Finska. Jenže právě proto, že byl zveřejněn takto pozdě a vyšlo k němu i oficiální stanovisko, je fotografie zřejmě autentická. Proč se muž smál, už se ale nikdy nedovíme.

špion2

Finové stáli za druhé světové války po boku nacistického Německa, i když to byla reakce na předchozí Zimní válku, kterou Finsko vedlo se silnějším Sovětským svazem. Finové se zdráhali zapojit do jakýchkoliv německých ofenzivních operací a drželi si své linie na hranicích vlastní země. Se Sověty zde sváděli urputné boje a špioni se samozřejmě stříleli. Tento byl jedním z mnoha, jeho úsměv však stále vyvolává otázky.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Batalon – ruský naturalistický film o ženském batalionu smrti

Batalon – ruský naturalistický film o ženském batalionu smrti

Na jaře roku 1917 po únorové revoluci se v Rusku vlivem neschopnosti ruského velitelství, velikých myšlenkách o svobodě a Němcům rozpadá bojová morálka armády. Velitelství proto přijde s ženským batalionem smrti, který se dostane do kruté reality zákopové války. Originální záběry, perfektní akce a d…

Americký výsadkář v zoufalství zastřelil 21 Němců během pár vteřin

Americký výsadkář v zoufalství zastřelil 21 Němců během pár vteřin

Leonard A. Funk byl nejvíce vyznamenávaný výsadkář za celou Druhou světovou válku. Záslužný kříž, Stříbrná hvězda, Bronzová hvězda, Medaile cti a tři Purpurová srdce… Jak to muž, kterému se říkalo Napoleon, dokázal?


Těsný únik smrti..

Těsný únik smrti..

Notná dávka štěstí

Ruský Specnaz v akci

Ruský Specnaz v akci

Specnaz v akci