Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

ruský Terminátor - podpora tanků ve městech

24. březen 2016 Top Banner 660x132

Obrnění bitevní vozidlo "Terminátor," byl navržen a vyroben po konci studené války. Tento vůz byl navržen pro podporu tanků a další vozidel hlavně v městských oblastech. Stroj je neoficiálně výrobci pojmenován "Terminátor." Je silně ozbrojen a obrněn, je ideálně připraven k městskému boji. Tento stroj bývá obvykle vyzbrojen čtyřmi 9M120 Ataka-V raketomety, dvěma 30 mm 2A42 automatickými kanóny, dvěma granátomety AG-17D a jedním koaxiální 7,62 mm kulometem PKTM.

ruský Terminátor - podpora tanků ve městechruský Terminátor - podpora tanků ve městech

BMPT je postaven na podvozku T-72, jednoho z nejznámějších bitevních tanků, který se používá ve velkém množství v rusky orientovaných armádách. První stroje byly navrženy na základě bojových zkušeností získaných během sovětské války v Afghánistánu a první čečenské války.

A nyní luxusní video s parádními záběry tohoto Terminátora:

 

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

T-55: pohled zevnitř velmi spolehlivého tanku

T-55: pohled zevnitř velmi spolehlivého tanku

Jestliže je útočná puška Kalašnikov AK-47 symbolem ruské výroby palných zbraní, pak tank T-54/55 je symbolem jejich tankové produkce. Je to nejdéle používaný tank na světě, drží stále rekord v počtu vyrobených kusů. Dodnes se s ním válčí.

Pohřebiště tanků - Ukrajinský Charkov

Pohřebiště tanků - Ukrajinský Charkov

Tanky se během studené války vyráběly v ohromných množstvích, především v SSSR. Postupem času zastaraly a dnes jsou z nich nepotřebné tuny kovu. Problémem je, že jejich likvidace a rozřezání stojí mnohonásobně více, než je jejich cena nebo cena materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Stroje tak stojí o…


Sturmtiger - jeden z nejničivějších „tanků“ všech dob

Sturmtiger - jeden z nejničivějších „tanků“ všech dob

Video věnující se jednomu z nejničivějších „tanků“ všech dob, gigantickému německému monstru Sturmtiger, které vzniklo jako reakce na boje ve městech a nutnosti likvidace celých budov. Nábojem byla 1,4 metru dlouhá raketa, která měla vlastní motor a vážila 345 kg. Takže pokud hrajete "Wotko", anebo …

Ruský Specnaz v akci

Ruský Specnaz v akci

Specnaz v akci