Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Stalinův dvojník - měl se stát baleťákem

25. duben 2016 Top Banner 660x132

Dost se mluvilo o tom, že sovětský diktátor Josef Stalin měl dvojníka, bylo by to celkem pochopitelné, člověk v takovém postavení jako Stalin má mnoho nepřátel, musí se chránit. Potvrzení, že dvojník opravdu existoval, přišlo až v roce 2008. Tehdy se objevila kniha, ve které 88-letý Dagestánec Felix Dadajev napsal, že byl Stalinovým dvojníkem.

Stalinův dvojník - měl se stát baleťákemStalinův dvojník - měl se stát baleťákem
  • Dagestánská republika je autonomní republika Ruské federace ležící na západním pobřeží Kaspického moře. Hraničí s Ázerbájdžánem, Gruzií nebo Čečenskem. Patří mezi tzv. kavkazské republiky.

Dadajev byl tanečník a žonglér, měl našlápnuto na dráhu baleťáka. Jenže přišla druhá světová válka a on musel narukovat. Jeho rodina záhy dostala dopis, že zemřel v boji. Je pravda, že skončil společně s dalšími mrtvými vojáky v nemocnici, ale na rozdíl od nich stále ještě žil. V nemocnici ho dali dohromady a tam si ho také všimli agenti tajné služby. Hodilo se jim, že Dadajev byl oficiálně mrtev, ale především byl neuvěřitelně podobný Stalinovi. Přestože mu bylo pouhých dvacet let, zatímco Stalinovi 60, podobali se sobě jak vejce vejci. Pro jeho podobu se Stalinem si ho ostatně dobírali už ve škole. Začal žít dvojí život jako J. V. Stalin.

swag
(musíte uznat, že v tom měli systém, Doby dlouble=dvojník)

Zastupoval Ocelového muže na různých veřejných akcích, jako byly závody automobilů, sportovní události nebo záběry do filmových týdeníků. Údajně byl i na mnoha oslavách a ceremoniích. Byl od Stalina k nerozeznání. „Válečné zkušenosti a utrpení způsobily, že jsem vypadal daleko starší, než jsem byl,“ píše v knize sám Dadajev. Nosil stejně jako Stalin čapku Rudé armády a těžký kabát posetý medailemi. Z filmů a týdeníků se učil Stalinova gesta a mimiku, ale i pohyby a intonaci. Učil ho Alexej Dikyj, herec, který hrál Stalina ve filmech. Po intenzivním tréninku byl ve všech ohledech stejný jako Stalin. „Měl jsem jen menší uši, ale s tím se nedalo nic dělat. Ani Stalinovi nejvěrnější nepoznali, když jsem ho zastupoval,“ tvrdí Dadajev.

felix
(aktuální fotografie - Dadaev Felix)

Dadajev se celý život bál promluvit o svém poslání a práci. Mnoho lidí bylo zabito pro daleko menší tajemství a Dadajev byl navíc oficiálně mrtvý. S pravdou vyšel ven až v roce 2008, kdy byla vydána jeho autobiografická kniha. Ovšem Dadajev nebyl jediný dvojník Stalina. Mluví se také o muži jménem Rašid, kterého vybrala jako Stalinova dvojníka NKVD. Byl prý Stalinovi natolik podobný, že jakmile vstoupil do armády, byl okamžitě propuštěn a předán tajné službě. Žil údajně přímo na Stalinově dače v letech 1940 až 1950. Po Stalinově smrti se stáhl do nějakého provinčního města, změnil svou vizáž a snažil se na své angažmá co nejrychleji zapomenout.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Stalinův hrůzný experiment udělal z lidí za deset dní kanibaly

Stalinův hrůzný experiment udělal z lidí za deset dní kanibaly

O stalinistických zvěrstvech se toho už dnes ví hodně, přesto je stále v této hrůzné oblasti co objevovat. Zapomenutou kapitolou je například osud 6000 lidí vysazených na sibiřském ostrově Nazino.


Hodně ostrý speciálové z USA

Hodně ostrý speciálové z USA

Pěkný video o Zelených Baretech z USA

Stříbrný pták - měl shodit atomovou bombu na New York?

Stříbrný pták - měl shodit atomovou bombu na New York?

V nacistickém Německu existoval projekt letounu, který by byl schopen doletět nad New York a shodit na něj bombu. A nejen to, měl k tomu využít let na nízké orbitální dráze Země. Ještě, že Němci nedokázali „Stříbrného ptáka“ postavit.