Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Tank M1 Abrams - ojedinělé záběry, cvičení US armády

6. červenec 2016 Top Banner 660x132

Hlavní bojový tank M1 Abrams je nástupce předchozího amerického tanku M60 Patton. V konstrukci tanku je kladen důraz na ochranu posádky, vysokou přesnost (one shot, one kill) a vysokou pohyblivost. Americká armáda používá 3 verze tohoto tanku: M1 (původní verze), M1A1 (vylepšena byla především palebná síla a ochrana posádky, dnes nejpoužívanější verze) a M1A2 (bylo zdokonaleno elektronické vybavení). Tank je pojmenován po generálovi Creightonovi Abramsovi, což byl americký generál ve Vietnamské válce.

Tank M1 Abrams - ojedinělé záběry, cvičení US armádyTank M1 Abrams - ojedinělé záběry, cvičení US armády

Americká armáda používá kolem 8,725 tanků Abrams, z toho 4,393 je verze M1A1. Tanky M1 jsou také používány v jiných armádách, hlavně v armádách zemí blízkého východu:

  • Egypt - 1,005 kusů M1A1
  • Saúdská Arábie - 315 kusů M1A2
  • Kuvajt - 218 kusů M1A2
  • Austrálie - 59 kusů M1A1 AIM

Tanky Abrams také zkoušely armády Švédska a Řecka.

Dnes stále tanky Abrams operují v Iráku a hlídají hlavně ulice Bagdádu. Tanky jsou stále ničeny, ale spíše než RPGčky tak výbušnými přístroji IED (improvizované výbušné zařízení), které využívající dostupné výbušniny; jeden tank Abrams byl dokonce zničen IED, které bylo vyrobené z tří kusů 155 mm munice.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Cvičení Saber Junction II

Cvičení Saber Junction II

Záběry ze cvičení

Saber Strike 16 - vojenské cvičení Norska a Litvy

Saber Strike 16 - vojenské cvičení Norska a Litvy

Vojáci pěchoty z Norska a Litvy na kombinovaném cvičení pozemních operací, které se jmenovalo Saber Strike 16. Toto cvičení vede ke kooperativní spolupráci a ke zlepšení společné spolupráce prostřednictvím řady misí, které připravují členové NATO z oblasti Baltského moře na podporu nadnárodní spolup…


Masivní cvičení amerických výsadkářů – hlavně zkontrolovat padák

Masivní cvičení amerických výsadkářů – hlavně zkontrolovat padák

Dnešní záběry z akční kamery jsou od amerických výsadkářů. Video není jen o onom vytouženém skoku ale i o perfektní přípravě, která skoku musí předcházet, protože to co vás udrží ve vzduchu naživu, je vámi složený padák, to nechcete aby se pokazilo…

Video ze cvičení ruských speciálních jednotek

Video ze cvičení ruských speciálních jednotek

Vtipné video ze cvičení. Abrakadabra.