Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Tragédie v Uherském Brodě aneb jak se amatérská veřejnost stává odborníky na terorismus

1. březen 2015 Top Banner 660x132

Poslední dny se v médiích a mezi lidmi řeší jen jedna jediná věc (kromě přiblblého filmu 50 odstínů šedi) a to tragédie v Uherském Brodě v restauraci Družba.

Tragédie v Uherském Brodě aneb jak se amatérská veřejnost stává odborníky na terorismusTragédie v Uherském Brodě aneb jak se amatérská veřejnost stává odborníky na terorismus

Trochu mi to připomíná teroristické útoky v USA 11. září 2001, kdy se lidé nestačili ani pořádně vzpamatovat co se vlastně stalo a už se i sebevětší amatér stával odborníkem na letectví a architekturu výškových budov.

Předem chci říci, že i když jsem několik let sloužil a vím, že v takových situacích se prostě dodržují stanovené operační postupy a rozkazy velitelsky nadřízených prvků, na místě tragédie jsem v inkriminovanou dobu nebyl, stejně jako 99.9% chytrolínů troubící své rádoby odborné názory skrze média ven, takže postup policie rozhodně nebudu hodnotit, protože mi to nepřísluší, nemám dostatek informací a hlavně nemám potřebu si honit EGO skrze média a tím se zviditelňovat.

Co mě ovšem vede k tomu, abych tento článek napsal, je mé rozčarování z toho, jak média a laická veřejnost prostě za každou cenu hledají viníka z řad PČR, aniž by si uvědomili, že jediným viníkem je magor co se rozhodl vystřílet hospodu.

Stačí se podívat na obdobné případy v Evropě a nemusíme pátrat ani moc daleko v minulosti. Teroristické útoky v Paříži nebo Sydney, kde policie vyjednávala dlouhé hodiny, než došlo k zásahu a i tam byli zranění a mrtví již v průběhu vyjednávání. Ano, i v Uherském Brodě policie vycházela z toho, že pachatel má rukojmí a tak se vyjednáváním snažila zachránit primárně jejich životy, protože mrtvým už stejně nebylo pomoci. Bohužel fakt, že pachatel celou dobu lhal nikdo nemohl vědět a tak zásah proběhl, až když přestal s policií komunikovat. Na to jsou operační postupy, což si bohužel nějaká kuchařka nebo ,,hrdina" schovanej na 2 hodiny na záchodě neuvědomují a mají pocit, že jejich traumatický zážitek z nich udělal odborníky na osvobozování rukojmích, boj v budovách nebo operačních postupech.

Velkej palec ,,nahoru" patří dvoum mladíkům, kteří při pravděpodobném přebíjení zbraně útočníka, zaútočili židlemi a získali tak čas zachránit sebe a pár dalších z restaurace.

Závěrem se chci omluvit za způsob projevu, ale prostě to tak cítím a touto formou to myslím lépe vystihnu.

S napětím budu očekávat výsledky vyšetřování a pevně doufám, že se všichni tihle mudrlanti a experti budou stejně aktivně a vehementně omlouvat na všech možných médiích až vyplyne najevo, že policie postupovala správně.

Je opravdu ubohé místo poděkování za jejich službu házet na ně špínu, ale co..... jsme v České republice a i vojáci si na to zvykli.

To, že je veřejnost nazývá ,,žoldáky a vrahy dětí", ale jak přijde velká voda a kluci makaj ve dne v noci, aby to těmhle nevděčníkům nezaplavilo gauče a mohli tak v klidu v teple domova dál hodnotit práci někoho jiného, za to nikdo neřekne ani ,,BŮ"

Video: Tragédie v Uherském Brodě aneb jak se amatérská veřejnost stává odborníky na terorismus / YouTube

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Čtěte také...

Aneb když selže RPG !

Aneb když selže RPG !

Legrační video zachycující neúspěšný pokus o odpálení RPG syrským povstalcem !

Army Fail aneb když se holt nedaří

Army Fail aneb když se holt nedaří

Výměna pneumatik, pořadovky, blbosti v kasárnách, držkopády, omyly a přešlapy na misích tohle všechno a ještě další kopa toho na Vás čeká v tomhle povedeném videu. Určitě se zasmějete, anebo se taky dozvíte kolik amerických soudruhů se vleze do jedné kadibudky. Tak schválně kolik napočítáte...


Ampute Humor aneb jak si dělají legraci váleční veteráni

Ampute Humor aneb jak si dělají legraci váleční veteráni

Ve válce přišli o končetiny. Přesto jsou naživu a užívají si svůj život plnými doušky. Následující video je legrační parodie zesměšňující jejich handicap

Přistání F-15 bez křídla aneb jedno křídlo stačí drahoušku

Přistání F-15 bez křídla aneb jedno křídlo stačí drahoušku

V roce 1983 se srazily dva letouny izraelské armády při nácviku boje.