Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Tragická smrt 4 českých vojáků v Afganistánu

8. červenec 2014 Top Banner 660x132

Následkem výbuchu utrpěli čtyři čeští vojáci rotmistr D. B. (1986), četař I. K. (1980), desátník J. Š. (1975), desátník L. L. (1981) smrtelná zranění. Další voják rotmistr J. L. (1975) byl těžce zraněn. Na místě mu byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Následně byl transportován do americké vojenské nemocnice na základně Bagrám.

Tragická smrt 4 českých vojáků v AfganistánuTragická smrt 4 českých vojáků v Afganistánu

Rodiny vojáků jsou vyrozumívány.

Více informací poskytne náčelník Generálního štábu armádní generál Petr Pavel na mimořádné tiskové konferenci ve 14. 00 hod. na Generálním štábu AČR

Cílem útočníka byli čeští vojáci během návštěvy místní nemocnice,” popsal podle agentury DPA mluvčí vlády v Parvánu. Agentura AP informovala, že k útoku se přihlásili povstalci z hnutí Tálibán.
Podle zástupce provinční policie vyjížděli vojáci do vesnice Qalandar Khil, aby vyšetřili raketový útok před dvěma dny, když zaútočil sebevrah s výbušninami.
„Byl tam sebevražedný útočník na kole, který odpálil své výbušniny,“ uvedl mluvčí. Podle něj však zemřelo šest vojáků a také deset civilistů. Podle upřesněných zpráv však byli kromě civilistů zabiti čtyři vojáci a dva afghánští policisté.
Češi v Afghánistánu přišli už o devět svých vojáků.
V Bagramu působí podle armádního webu od dubna 2. strážní rota tvořená 150 vojáky většinou ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce a 43. výsadkového praporu z Chrudimi. Jejich cílem je zajistit bezpečnost letecké základny

 

Všem pozůstalým vzkazujeme upřímnou soustrast! Díky kluci za Vaši práci, vážíme si toho a nikdy na Vás nezapomeneme!


Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.38 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Čtěte také...

Taktická puška - perfektní instruktážní video od českých Hard Task

Taktická puška - perfektní instruktážní video od českých Hard Task

Pokud jste jen airsofťák nebo už profík z povolání, určitě budete mít zájem se kouknout na tohle opravdu povedené video od borců z Hard Task. Téměř v něm rozeberou pušky typu AR a českou Kosu do posledního šroubku. Pánové začínají originálním úvodem a během videa se probere jak základní manipulace s…

Ve čtvrtek v poledne se rozezní sirény na památku padlých vojáků !

Ve čtvrtek v poledne se rozezní sirény na památku padlých vojáků !

Česká republika ve čtvrtek uctí památku čtyř vojáků, kteří v úterý zahynuli při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu.


Bílá smrt

Bílá smrt

Bílá smrt Simo Häyhä během svého tří měsíčního působení ve finské armádě zabil více než 700 sovětských vojáků. Z nich 505 odstřelovací puškou a přes 200 dalších samopalem Suomi.