Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Turecké speciální síly a jejich střelba důvěry

13. srpen 2016 Top Banner 660x132

Bordo Bereliler elitní jednotka v rámci turecké armády vytvořena jejich důstojníky. Jednotka vznikla v roce 1952, aby eliminovala všechny útoky mířící na Turecko jak zvenku, tak zevnitř. Díky svému vzdělání vojáků speciálních sil se od členů útvaru očekává, že dokáží přežít ve všech typech terénů a podnebí.

Turecké speciální síly a jejich střelba důvěryTurecké speciální síly a jejich střelba důvěry

Úkoly

  • eliminace vnitřního i vnějšího nepřítele;
  • VIP ochrana;
  • v případě války příprava obyvatelstva k boji.

Bordo Bereliler na sebe upozornila, když v roce 1999 v Keni zatkla vedoucího představitele kurdského odporu Abdullaha Ocalana, šéfa Kurdské dělnické strany. Z velké části je Bordo Bereliler zaměstnána bojem proti kurdským separatistům, ale přesnější informace nemá veřejnost k dispozici. Ukázka z praxe, Tureské speciálky zajmou 3 členy Strany kurdských pracujících = PKK při zuřivých bojích v jihovýchodní metropoli Turecka nedaleko od Hranic se Sýrii, ve městě Diyarbakir.

Členové jednotky podstupují zaučení a výcvik ve třech kategoriích: vnitrostátní, mezinárodní a speciální. Tyto tři kategorie obsahují 47 různých oblastí. Například Vnitrostátní výcvik, při němž se rozvíjejí základní dovednosti, trvá 72 týdnů! Doba výcviku v zahraničí se pohybuje od 10 do 52 týdnů a poskytuje bojovníkům specializovaný výcvik. Fáze před vlastním přiřazením k jednotce trvá celkem 3 až 3,5 roku.

Zajímavost na konec: V posledním měsíci výcviku se provádí tzv. střelba důvěry. Dva členové skupiny stojí vedle terče, zatímco další člen se ze vzdálenosti 15 metrů k terči přibližuje a zároveň střílí.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Speciální síly NATO

Speciální síly NATO

Speciální jednotky NATO

Specnaz - Speciální ruské síly

Specnaz - Speciální ruské síly

Akční video už kultovních jednotek speciálního určení Ruské armády.


Parádní video - StG 44 slowmotion střelba

Parádní video - StG 44 slowmotion střelba

Jestli jste fandové historie, především 2.sv.války a nebo fajnšmekři a na zbraně si potrpíte, tak se Vám tohle video prostě bude líbit. Opravdu parádní záběry střelby, detailní průběh výstřelu a nádherné detaily. Tak na co čekáte?!

Střelba z 12,7mm za chůze?!

Střelba z 12,7mm za chůze?!

Tak tohle musíte vidět.