Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

US Navy - odpalování střel Tomahawk na Kaddáfího

29. březen 2016 Top Banner 660x132

Záběry odpalování řízených střel Tomahawk na jednotky Kaddáfího režimu během mise Odyssey Dawn. Odpaly proběhly na lodi USS Stout (DDG-55), která byla součástí sil, které probíhající mise. Mise byla odpověď US jednotek na probíhající nepokoje v Libyi a také prosazovaly rezoluci Rady bezpečnosti Organizace spojených národů. Na základě rozhodnutí, které povoluje nezbytné opatření k ochraně civilistů v Libyi pod hrozbou útoku ze strany Kaddáfího režimu.

US Navy - odpalování střel Tomahawk na KaddáfíhoUS Navy - odpalování střel Tomahawk na Kaddáfího

Romantický západ slunce na středozemním moře, večer jako stvořený na odpálení pár raket! Nejdříve se rozezní oznamovací siréna a poté vyšlehnout první plameny, skrz kouř se dostane raketa a už pár metrů na palubou lodi upravuje svou trajektorii a mizí pryč, zničit svůj cíl. Během mžiku je raketa už v dálce a vyšlehnout další plameny a další raketa. Rakety jsou odpalovány jak ze přídi tak ze zádi  amerického torpédoborec třídy Arleigh Burke. Raket je odpáleno hned několik, odpaly jsou natočeny z několika úhlů a ohromující blízkosti.

SS Stout (DDG-55) je americký torpédoborec třídy Arleigh Burke. Je šestou postavenou lodí své třídy. Postaven byl v letech 1991–1994. Během své služby byl mimo jiné nasazen při vojenské intervenci v Libyi v roce 2011. Torpédoborec postavila loděnice Ingalls Shipbuilding v Pascagoule ve státě Mississippi. Kýl lodi byl založen 8. srpna 1991, dne 16. října 1992 byl trup torpédoborce spuštěn na vodu a konečně 13. srpna 1994 byl Stout uveden do služby.

BGM-109 Tomahawk je americká manévrující podzvuková letounová střela s plochou dráhou letu, s dlouhým doletem, použitelná za každého počasí. Je využitelná proti námořním i pozemním cílům, v současnosti je ve výzbroji hladinových lodí a ponorek. Uživateli střely jsou Námořnictvo USA, Britské královské námořnictvo a Španělské námořnictvo, které je objednalo pro nové fregaty třídy Álvaro de Bazán. Střely Tomahawk je obtížné zachytit a zneškodnit. Díky malým rozměrům a nízké výšce letu jsou obtížně zjistitelné radarem a jejich proudový motor produkuje nízké emise infračerveného záření.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

US Navy Seals

US Navy Seals

The only easy day was yesterday

Navy Seals a SWCC

Navy Seals a SWCC

Parádní video z dílny CMP


Korejská námořní speciální válečná brigáda - profíci východní Asie

Korejská námořní speciální válečná brigáda - profíci východní Asie

Námořnictvo korejské republiky je považována za jednu z nejlepších, nejzkušenějších a nejschopnějších námořních jednotek ve východní Asii. Celá jednotka je silně ovlivněna americkými Navy SEALS. Adept o přijetí se musí projít extrémně těžkými fyzickými a psychickými zkouškami. Během přijímání, stejn…

Oficiální trailer k filmu Americký sniper

Oficiální trailer k filmu Americký sniper

Hodně dlouho očekávaný trailer k filmu Americký Sniper od režiséra Clinta Eastwooda. Všichni s velkou netrpělivostí očekáváme tuhle pecku, co bude v kinech koncem prosince tohoto roku!