Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

USMC - letošní cvičení v Austrálii

25. červenec 2016 Top Banner 660x132

Námořní pěchota Spojených států amerických (United States Marine Corps = USMC), často označované jen jako Marines nebo česky Mariňáci. Slouží v ní 203 000 aktivních vojáků (údaj z roku 2009).

USMC - letošní cvičení v AustráliiUSMC - letošní cvičení v Austrálii

Příslušníci americké Námořní pěchoty se pokládají za nejlepší americké vojáky. V boji jsou většinou nasazeni jako první, mající za úkol prorazit nepřátelské linie, zatímco armáda se teprve mobilizuje. Námořní pěchota se proslavila pomocí jejího obojživelného boje za druhé světové války proti Japonsku. Americká Námořní pěchota nepoužívá jen pěší vojáky, ale i bojové letouny, vrtulníky, tanky a různá bojová vozidla.

01

Námořní pěchota Spojených států je sice jednou z pěti samostatných částí amerických Ozbrojených sil, ale administrativně spadá pod US NAVY. S námořnictvem mívá často společná cvičení, mariňáci navíc většinou útočí z moře, takže využívají plavidla amerického námořnictva. Od roku 2002 USMC používá nové uniformy s digitální kamufláží MARPAT v lesní, pouštní, a nově i sněžné verzi. Tyto uniformy nahradily starší Battle Dress Uniform.

Toto je video z letošního května, kdy USMC cvičili Queenslandu (severo-východ kontinentu) v Austrálii:

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Američtí mariňáci, Japonská a Australská armáda – cvičení těžkých městských bojů

Američtí mariňáci, Japonská a Australská armáda – cvičení těžkých městských bojů

Takhle se jednou sešli v Austrálii: Americká námořní pěchota, Japonské síly sebeobrany a Armáda Australského společenství a řekli, co si takhle společně zacvičit kluci? Samo sebou na to všichni kývli a pořádně to rozjeli. Kdo dnes ještě neviděl pořádnou přestřelku má parádní příležitost!


Cvičení Saber Junction II

Cvičení Saber Junction II

Záběry ze cvičení

Saber Strike 16 - vojenské cvičení Norska a Litvy

Saber Strike 16 - vojenské cvičení Norska a Litvy

Vojáci pěchoty z Norska a Litvy na kombinovaném cvičení pozemních operací, které se jmenovalo Saber Strike 16. Toto cvičení vede ke kooperativní spolupráci a ke zlepšení společné spolupráce prostřednictvím řady misí, které připravují členové NATO z oblasti Baltského moře na podporu nadnárodní spolup…