Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Válka v Iráku - záběry z boje

3. březen 2016 Top Banner 660x132

Válka v Iráku, někdy označovaná jako druhá válka v Zálivu, byla zahájena vpádem vojsk skupiny států vedených USA do Iráku v roce 2003 a skončila v prosinci 2011, kdy v Bagdádu ministr obrany Spojených států amerických Leon Panetta oficiálně ukončil vojenské operace.

Válka v Iráku - záběry z bojeVálka v Iráku - záběry z boje

Koalice vedená Spojenými státy svrhla diktátorský režim Saddáma Husajna, zahájila okupaci Iráku, což vedlo k asymetrickému konfliktu se skupinami, které se po zhroucení státu a faktickém zničení armády odmítly vzdát ozbrojeného odporu, ale i k rozpoutání občanské války mezi šíity a sunnity.

A i když jednotky americké armády mají dozajista kvalitní výcvik a vybavení v čase 6:30 je zajímavý záběr jak si americký voják nedokáže poradit s granátometem. „Chlape, použij mířidla,“ říká kameraman, no a jak to dopadlo? Podívejte se sami…

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Ukrajina: Realita válka, záběry z první linie!

Ukrajina: Realita válka, záběry z první linie!

Asi rok staré záběry z první linie, kde bojují jednotky Ukrajinské armády s Proruskými povstalci. Tohle není akční slaďák... tohle je realita války!

Bitevní vrtulník AH-64 Apache – záběry přímo z boje

Bitevní vrtulník AH-64 Apache – záběry přímo z boje

AH-64 Apache je americký bitevní vrtulník používaný od sklonku studené války po současnost. Po bocích může nést až 16 raket AGM-114 Hellfire nebo 76 neřízených raket Hydra 70, případně jejich kombinace. Stroj má v přídi pod trupem instalovaný 30 mm kanón M230. A to vše můžete vidět v záběrech přímo …


Stand up komik v Iráku

Stand up komik v Iráku

Hodně povedené vystoupení Jim Jefferiese o jeho návštěvě Iráku.

Válka v Perském zálivu - před 25 lety

Válka v Perském zálivu - před 25 lety

17. ledna to bylo přesně 25 let od začátku Války v Perském zálivu. Podrobnosti a statistiky, přečtěte si článek.