Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Vasilij Blochin - vlastníma rukama zabil 50 tisíc lidí!

16. srpen 2016 Top Banner 660x132

Není jasné, kdo byl jeho první obětí, ví se jen, že to bylo v roce 1924, to bylo Blochinovi 29 let. To už pracoval pro Čeku, tehdejší tajnou službu, která si ho vyhlédla pro jeho bezskrupulóznost, tedy že nikdy nebyl v rozpacích, jestli se něco sní či nesní. Jak uvedli jeho nadřízení, zabíjení mu nečinilo naprosto žádné problémy. Od první popravy ve sklepeních Lubjanky zabíjel prakticky denně po dobu neuvěřitelných 29 let! Nezabíjel ranou do týlu, protože jak sám řekl: „Je kolem toho spousta krve“ snažil se ale střílet své oběti do krku, aby přetnul míchu. Jeho další specialitou byla pistole Walther PP, kterou používal místo běžných, ale nespolehlivých ruských Nagantů vz. 1895. Walthery si s sebou k popravám nosil vždy v osobním kufříku.

Vasilij Blochin - vlastníma rukama zabil 50 tisíc lidí!Vasilij Blochin - vlastníma rukama zabil 50 tisíc lidí!

01
Walther PP

Jeho zručnosti ve vražedném řemesle si všiml samotný Stalin, který mu začal svěřovat popravy svých bývalých blízkých spolupracovníků, kteří u něj upadli v nemilost. Největší úkol však Blochonovi připadl v roce 1940. Na tajné poradě u Stalina totiž bylo rozhodnuto, že je potřeba zlikvidovat polský důstojnický sbor, ale také veškerou inteligenci, příslušníky kněžského stavu a podnikatele … Část Polska byla okupována Sovětským svazem a zajatecké tábory byly plné desetitisíců Poláků. Ono nechvalně známé zabíjení polských důstojníků v Katyňském lese, to byla jeho práce, stejně tak řádil v Kalinině, kam byli dopravováni polští vězni z Ostašovského tábora.

02
Jeden z masových hrobů – Polská Katyň

Popravy probíhaly podle předem daného scénáře. V rudě vymalovaném předpokoji vězně čekala tříčlenná komise, která mu položila pár otázek ohledně identifikace. Pak byly dotyčnému nasazeny pouta a byl převeden do další místnosti. Tam mu Blochin přiložil k hlavě pistoli a zmáčkl spoušť. To bylo vše. Blochin se sám ve své práci vyžíval. Nosil koženou kapuci, dlouhou řeznickou zástěru, kožené rukavice až po loket a leteckou kuklu s brýlemi.

03
Vasilij Blochin

Blochin pracoval metodicky dlouhé hodiny bez nejmenší přestávky. Za noc byl schopen sám zabít 300 lidí. Vraždění Poláků z Ostašovského tábora mu trvalo měsíc a půl. Když vše skončilo, pro své spolupracovníky uspořádal tradiční pitku vodky.  Za svůj nebývalý výkon byl odměněn Řádem rudého praporu. Později byl povýšen do hodnosti generálmajora. Neupil se k smrti, ani nespáchal sebevraždu, jak se tradovalo. Dál pokračoval v tom jediném, co uměl, zabíjení lidí. Zemřel na mrtvici v roce 1955, poslední popravu provedl o dva roky dříve. Je pohřben v Aleji zasloužilých na hřbitově v centru Moskvy. Na jeho náhrobku stojí: Věčná paměť…

Ilustrace toho jak bezcytně a "jak na běžícím páse" to asi probíhalo v Katyni:

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Čtěte také...

Stalinův hrůzný experiment udělal z lidí za deset dní kanibaly

Stalinův hrůzný experiment udělal z lidí za deset dní kanibaly

O stalinistických zvěrstvech se toho už dnes ví hodně, přesto je stále v této hrůzné oblasti co objevovat. Zapomenutou kapitolou je například osud 6000 lidí vysazených na sibiřském ostrově Nazino.

Skutečný Rambo - zabil 175 nepřátel, byl 18krát zraněn a šel po něm tygr

Skutečný Rambo - zabil 175 nepřátel, byl 18krát zraněn a šel po něm tygr

V Bílém domě převzal Medaili cti dnes více než osmdesátiletý Bennie G. Adkins. Medaili dostal za hrdinství, které projevil v neuvěřitelném dobrodružství ve válce ve Vietnamu. Podle jeho příběhu by se totiž klidně mohl natočit film Rambo.


Sám a ručně sprovodil ze světa téměř 3000 lidí, příběh pařížského kata

Sám a ručně sprovodil ze světa téměř 3000 lidí, příběh pařížského kata

Charles-Henri Sanson de Longval byl francouzský kat pocházející z rodiny, kde se toto povolání dědilo po několik generací. Žil především v druhé polovině 19. století. Sanson během svého působení v Paříži vykonal téměř 3000 poprav a to především v období Velké francouzské revoluce. Jeho největším „úl…

Zubař, co zabil 98 nepřátel, než oni zabili jeho

Zubař, co zabil 98 nepřátel, než oni zabili jeho

Benjamin Salomon byl především lékař. V rozhodujícím okamžiku se však možná právě z lékařské cti, dokázal obětovat a tím zachránit spoustu raněných. A přibral s sebou i 98 nepřátel.