Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Výsadek z vrtulníku rovnou do moře

27. září 2016 Top Banner 660x132

Voda je rozčeřená od lopatek chinooku a hladina je jen pár metrů pod mariňákem. Prvně letí člun Zodiac a pak za ním hnedka jeho posádka. Piloti přidržují borce u výskoku, není to žádná hračka. Odhadem z videa může mariňák (soudě podle uniformy) být tak 3-4m nad hladinou. Není to zase tak šílený skok ale nasadit si ve vodě ploutve a pak ještě doplavat za člunek, může být fuška.

Výsadek z vrtulníku rovnou do mořeVýsadek z vrtulníku rovnou do moře

01

U videa bohužel není lautr žádný popisek, takže předpokládáme, že vrtulník, ze kterého mariňáci vyskakují je Sikorsky CH-53E Super Stallion, největší a nejtěžší vrtulník v ozbrojených složkách USA, ani by nebylo divu, že by to byl on, tento stroj je na podobné akce přímo konstruován. Je totiž přes 30 metrů dlouhý a unese bezmála 15 tun nákladu nebo 37 vojáků.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Pád vrtulníku do moře – USMC tréning

Pád vrtulníku do moře – USMC tréning

Pád helikoptéry do vody určitě není žádná příjemná věc, pokud Vás však živí něco takového jako je Americká Marína, musíte se připravit na to, že se i to takovéto situace můžete dostat. Instruktoři před začátkem rozdávají ještě cenné rady a jde se na věc. A ještě poslední věc, Mariňáci tohle vše ješt…

Výsadek nevyšel – humvee plachtilo několik set metrů

Výsadek nevyšel – humvee plachtilo několik set metrů

Letecký výsadek, který provedlo americké letectvo se úplně nepovedl. Tři vozidla HMMWV padalo několik set metrů volným pádem přímo na zem. Vozidla byla shozena nad Německem, kde cvičení také probíhalo a jak je vidno, několik aut hned mohli odepsat.


Military FAIL – ještě, že to ten vůl přežil

Military FAIL – ještě, že to ten vůl přežil

Opět jsou tady Military FAILy. Máte se na co těšit. Jestli pak víte, který voják je silnější Kanadský nebo ten Americký, zjistíte ve videu. Přiznejme si, i branec může házet jako holka, horší když je to s granátem… nebo jak to opadne, když se nestrefíte s Flashbangem do dveří a spadne vám zpátky po …

Kompilace - Bojové vrtulníky

Kompilace - Bojové vrtulníky

Záběry z vrtulníků