Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Nový maskovací vzor US Army

2. červenec 2014 Top Banner 660x132

Není to tak dávno co US Army plošně zavedla vzor Multicam namísto kontroverzního UCP (universal camouflage pattern) a už tu máme opět novinku.

Nový maskovací vzor US ArmyNový maskovací vzor US Army

Maskovací vzor Scorpion W2, který má US Army plošně zavést už v roce 2015 vypadá téměř identicky jako Multicam. Vyskytly se proto spekulace, zda nejde o další tunel na americké daňové poplatníky. Odpověď je však prostá. Multicam je licencovaný maskovací vzor firmy Crye Preicision a za licenci na látku si nechá řádně zaplatit. To je také důvod proč většina produktů v tomto potisku je znatelně dražší než jakýkoliv jiný vzor.

Pojďmě se společně podívat na hlavní rozdíl mezi Multicam a Scorpion Pattern:

Foto: Látka Multicam s vertikální vrstvou barev

Foto: Látka Scorpion (absence vertikální vrstvy)

Na první pohled sehledají rozdíly velmi těžce. Trošku to připomíná puzzle. První rozdíl je v množství odstínů barev použitých u Multicam, kde nalezneme celkem 3 odstíny tmavě hnědé kdežto u Scorpion W2 máme pouze jednu tmavě hnědou.

Druhým markatním rozdílem je systém tisku látky. U Multicam máme kromě vodorovné vrstvy navíc ještě svislou vrstvu potisku což tvoří speciální reliéf. Scoprion W2 vzor tuto svislou vrstvu navíc nemá.

Foto: Blůza v potisku Scorpion

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Maskovací převlečníky SSSR 1927 - 1991

Maskovací převlečníky SSSR 1927 - 1991

Hodně lidí si myslí, že první kdo začal s maskováním byli především Němci a později samozřejmě Američani. Sovětská armáda, ať měla pověst jakoukoli patřila mezi průkopníky v maskování a mnozí z Vás minimálně znají "břízy," tady je jejich story.

Samopal vzor 58 - legenda ve slow motion

Samopal vzor 58 - legenda ve slow motion

Kdo by ji neznal? Prostě kdo je z ČR musí povinně vědět co to znamená Kosa nebo Sa vz. 58. To je prostě povinnost. Dnes se můžete kouknout na velmi povedené video od CzechPointUSA, kteří do Států vyvážejí výrobky ČSA Jablunkov. Klasická hudba a klasická puška, dohromady nádhera!


AČR - In the army now

AČR - In the army now

Pěkné video o AČR

US Army Rangers uštědřili lekci Talibanu

US Army Rangers uštědřili lekci Talibanu

Zajímavé video amerických US Army Rangers, kteří masivním útokem zničili početnou jednotku talibanu !