Banner Floater 160x600 - pozice 1
Banner Floater 160x600 - pozice 2
verze pro tisk

Bude povinná vojna nebo nebude !

5. červenec 2014 Top Banner 660x132

Je potřeba začít vymezením pojmů základní vojenská služba a branná povinnost což je hlavní kámen úrazu při vzniku fám. Povinná základní vojenská služba tak jak si ji pamatujeme nebo pamatují naši otcové a dědové byla zrušena 31.12.2004 a  v nejbližších letech pravděpodobně zavedena nebude.

Bude povinná vojna nebo nebude !Bude povinná vojna nebo nebude !

Branná povinnost nikdy zrušena nebyla a platí i v dnešních dnech. V případě ohrožení státu by proto i v dnešních dnech čekal povolávací rozkaz všechny  muže a ženy ve věku 18-60. Současný zákon je nastaven tak, že v případě faktického ohrožení státu je odvodné řízení řešeno až v případě kdy je vládou vyhlášen stav ohrožení. Tento fakt v praxi znamená mnoha dnů až týdnů zpoždění než by první lidé byli připraveni k boji a obraně. Novela zákona má urychlit tyto procesy odvodů a zrychlit uvedení občanů do bojeschopnosti. V žádném případě to ale neznamená že bude znovu zavedena vojna čímž si jistě mnoha lidí oddechne.

Na odlehčenou se nyní podívejme jak vlastně taková vojna vypadá :-) Vždyť to jsou přeci jen samé přehlídky, parády a hlavně peníze !

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Termobarická zbraň - s tou Vám zima nebude

Termobarická zbraň - s tou Vám zima nebude

Tyto zbraně jsou dosud nejsilnější nejaderný výbušný systém na Zemi. Označovaná také přívlastky palivo-vzduchová, palivo-vzdušná, objemově detonující, aerosolová nebo vakuová. Jde o explozivní zbraň pracující na principu výbuchu aerosolového oblaku paliva smíseného se vzduchem a následného vytvoření…

Identita zabijáků Bin Ladena bude odhalena !

Identita zabijáků Bin Ladena bude odhalena !

Stanice Fox News channel chystá speciální rozhovor s příslušníky Navy SEALS team six, kteří se podíleli na dopadení Osami Bin Ladena.


US supermoderní torpédoborec - bude mít elektromagnetické dělo

US supermoderní torpédoborec - bude mít elektromagnetické dělo

Spojené státy mají nový torpédoborec, je největší, před radary je neviditelný a vypadá jako plovoucí pyramida. A k tomu ještě má mít elektromagnetické pulzní dělo, které vystřelí desetikilogramový projektil na vzdálenost až 150 kilometrů.

Ruská Kaspická příšera – loď nebo letadlo

Ruská Kaspická příšera – loď nebo letadlo

Rychlostí přes 500 km/h, letící těsně nad hladinou jako vznášedlo. Dokáže se vznést i jako letadlo a plout jako loď. Ekranoplán je ideální stroj na výsadek a bleskové útoky. Rusko znovu plánuje výrobu těchto drahých, ale účinných bojových prostředků.