Dračí dech - speciální munice

 29. 02. 2016      Military Články

Jde o speciální typ zápalné munice pro brokovnice. Dračí dech se skládá především z hořčíkových broků a hořčíkových úlomků malých rozměrů. Výstřel je velmi efektní, protože při hoření hořčíku vzniká velmi intenzivní bílé světlo, mimo to, samozřejmě rozžhavené jiskry mohou ledacos zapálit. Při výstřelu mohou jiskry dopadnout až 30 metrů daleko, ačkoli některé zdroje tvrdí až neuvěřitelných 90 metrů.

munice
(munice samotná vedle Mossberg 930 SPX)

Zatím co užití v přímém boji není dokumentováno, tato munice má velký úspěch hlavně u fanoušků zbraní a střelby. Efekt výstřelu je podobný plamenometu nebo ohňostroji. Podle nadšenců se Dračí dech používá i jako signalizace na krátkou vzdálenost či nouzová světlice. Nábojnice byly také použity na obranu a ochranu majetku a domova jako nesmrtící munice i přes fakt, že broky hořčíku hoří při teplotě asi 1700°C což je dost na to aby byl zapálen člověk nebo dům. Ve srovnání s ostatní municí je Dračí dech ten dražší, v USA stojí jedna nábojnice kolem 5-7$ což je asi 150 Kč.

to je síla
(střelba je opravdu efektní)

Pokud si stále nedokážete představit jakou sílu Dračí dech má, zde je ukázkové video. Sřelec ze státu Tennessee (USA) natočil povedené video, kde tuto munici testuje na své  semi-auto Mossberg 930 SPX.

 autor: Redakce