Gurkha pomocí Kukri rozsekal bojovníky IS

 18. 04. 2017      Military Články

Během bojů o irácké město Falludža se střetli bojovníci Islámského státu a irácká armáda, kterou podporoval indický příslušník SAS (Special Air Service). Džihádisté se ve Falludži pokusili zničit místní továrnu, ale dostali se do potyčky s obrannými jednotkami. Několik Iráčanů zemřelo a čtyři byli vážně zranění.

01

Gurkové pochází z oblasti Nepálu či Indie

Gurkha se brzo dostal do situace, kdy mu došly veškeré náboje a jedinou jeho zbraní, s níž se mohl alespoň trochu bránit byl legendární nůž Kukri, který měl schovaný.

02

Legendární nůž Gurkhů - Kukri

Vojáci Islámského státu se následně pokusili Gurkhu zajmout. Ve chvíli, kdy se po něm natahovali, vytáhl Kukri a jedním švihem uřízl nepříteli hlavu. Zbytek nepřátel byl zcela v šoku, a tak nebyl pro Gurkhu problém, aby zneškodnil dalšího z nich tak, že mu podřízl hrdlo. Třetího útočníka několika ranami ubodal.

03

Gurkové bojují pod Brity již od 19.století

Když toto viděl zbytek bojovníků IS, ve strachu se rozutekli. 27 letý Gurkha tak dostal prostor na to, aby odtáhl zraněné do bezpečí. Když se dostal k základně irácké armády, tak si Iráčané mysleli, že je těžce zraněný, neboť byl celý od krve. Dělalo mu potíže vysvětlit, že ta krev nebyla jeho