Izrael dokončil Davidův prak

 03. 04. 2017      Military Články

Izrael dokončil rozmístění svého nového systému protiraketové obrany, který pojmenoval poměrně dosti symbolicky – Davidův prak. Ten by měl Izrael chránit před raketami středního doletu, které by mohly být vypálené z oblasti Sýrie či Libanonu. Davidův prak byl vyvinut ve spolupráci se Spojenými státy.

 02

Fotografie z testování Davidova praku

Co se týče jeho technických parametrů, tento obranný systém operuje při rychlostech 7,5 Machu, přičemž dosah jeho raket je zhruba 300 km. Výroba Davidova praku započala v letech 2009 a první uvedení do provozu bylo včera (2.4.2017)

 03

Fotografie z roku 2012, kdy započalo prvotní testování protiraketového systému Davidův prak

Izrael v současnosti vlastní protiraketové systémy jak na ničení střel s krátkým doletem – to je st obranný systém Iron Dome (Železná kopule), tak i proti raketám dlouhého doletu - zde poslouží systém Arrow (Šíp). Do budoucna je plánována přístavba Iron Beam (Železný paprsek), který posílí izraelskou vzdušnou obranu.

01

Odpalovač raket Želené kopule

Premiér Benjamin Netanjahu avizoval, že Davidův prak zničí každého, kdo by se pokusil na Izrael zaútočit. „Kdokoli se pokusí na nás udeřit, bude zasažen. Ti, kteří ohrožují naši existenci, se sami staví do existenčního ohrožení".

04

Premiér Benjamin Netanjahu