Když zahřmí děla bitevních lodí, kouzelná podívaná

 29. 05. 2016      Military Články

Bitevní lodě patří minulosti, ve výzbroji už je má pouze USA. Výstřel z děl ráže 350mm provází ohromný plamen vycházející z hlavně a samozřejmě také velká rána. Posádka obsluhující děla musela mít speciální kryty na uši, aby neohluchla. Podívejte se na video z výstřelů amerických bitevních lodí. Je to děsivé a krásné zároveň.

dwdwdw(USS Iowa)

Na videu je USS New Jersey (BB-62), která byla, postavená během druhé světové války a sloužící až do doby války v Perském zálivu. Je to druhá postavená jednotka třídy Iowa.

ewew
(USS Missouri)

Během Druhé světové války spolu s USS Iowa se USS New Jersey zúčastnila nájezdu na japonskou základnu na atolu Truk. Poté se podílela na dalších útocích na ostrovy s japonskými základnami v Tichomoří. Zúčastnila se dobývání Mariánského souostroví, bitvy o Filipínské moře a bitvy v zálivu Leyte. V roce 1945 se podílela na ostřelování a dobývání ostrůvku Iwo Jima.

trtr
(USS New Jersey)

Na počátku osmdesátých let se New Jersey dočkala poslední reaktivace, byla přezbrojena a vybavena raketovou výzbrojí. Svá děla znovu použila při Libanonské krizi v letech 1983-84. V letech 1989-90 operovala v oblasti Perského zálivu. V roce 1991 byla postavena mimo aktivní službu.

 autor: Redakce