Konal se již další ročník zbrojního veletrhu Eurosatory – své produkty zde letos představila i česká zbrojařská společnost

 20. 06. 2018      Military Články

Zbrojní veletrh Eurosatory se řadí mezi největší a nejvýznamnější veletrhy určené především pro odbornou veřejnost. Na veletrhu prezentují své produkty ty nejvýznamnější společnosti zabývající se výrobou vyspělých obranných technologií z celého světa.

Na prestižním Pařížském veletrhu obranných technologií každoročně vystavuje své produkty více než sedm set výrobců z šedesáti zemí světa. Letos se Eurosatory zúčastnil i český zbrojařský holding Czechoslovak Group a výrobce vojenských a nákladních automobilů Tatra Trucks.

raketomet BM-21MT 4x4

Raketomet BM-21MT 4x4

Na veletrhu čeští výrobci představili samohybný raketomet BM-21 MT 4x4 nebo obrněné taktické vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC. Samohybný raketomet BM-21 MT 4x4 získal v loňském roce na Mezinárodním veletrhu obranných technologií IDET 2017 prestižní ocenění Zlatý IDET, a to v kategorii vojenská a bezpečnostní technika. Vozidla spojuje využívání unikátních podvozků TATRA s centrální nosnou rourou a výkyvnými polonápravami. Vozy od českých výrobců přilákaly i pozornost Jeana Pierra Strangera, který býval stěžejním prodejcem vozů značky TATRY ve Franci během 70. a 80. let.

Armorované vozidlo Patriot 4x4

Armorované vozidlo Patriot 4x4

Společnost Czechoslovak Group se také pochlubila úplnou novinkou, kterou byl bezpilotní prostředek nesoucí jméno ROC. ROC je autonomní dálkově řízený dron v podobě quadrokoptéry. Dron má soužit u armádních složek, policie, ale i například u záchranářů. Na veletrhu byly vystaveny drony dva. První byl představen v provedení s přenosnou základnou a druhý byl napojen na obrněné vozidlo Patriot.

Například slovenské společnosti představily na trhu odborníkům i veřejnosti širokou škálu munice a moderních ručních zbraní včetně pistolí ZVS P20 a P21. ELDIS a CS SOFT. Dále také byly představeny produkty z oblasti radarové techniky a techniky pro řízení letového provozu.

 Na ochutnávku z Eurosatory 2018 se můžete podívat ve videu níže

 autor: Tereza