MIG-29 - letadlem až na kraj vesmíru

 26. 03. 2016      Military Články

Let s MIG-29 „Fulcrum“ až na okraj vesmíru je velmi silný zážitek. Výška, které jste schopni dosáhnout je ovlivněna počasím a především větrem, můžete se tedy dostat do výšek mezi 21 000 a 22 000 metrů nad mořem. Roli taky samozřejmě hraje i to jaký máte stroj.

mig29
(MIG-29)

Pilot klasicky odstartuje z ranveje, rychle nabírá výšku, až se dostává do bodu, kdy jde jasně rozeznat atmosféra planety Země a volný Vesmír. Úchvatné pohledy na Zemi z neskutečné výšky. Poté už návrat na základnu pár akrobatických otoček, jedno dvě kolečka nad zasněženou krajinou a ladné přístání. Zase spádky nohama pevně na Zemi.

Pilot si také na skla své přibyl nechal umístit Newtonův gravitační zákon, zřejmě chtěl hravě poukázat na to jak daleko se matičky Země dostal a jaký má tento zákon vliv.

Dále, možná jste si to ani neuvědomili, ale ve videu je také důležitý vědecký poznatek, a to že Země je kulatá! Asi Vám to přijde jako samozřejmá věc ale po světě chodí i takoví, kteří v to stále nevěří.

Kdybyste chtěli vidět celé video v nezkrácené verzi, koukněte do komentáře k videu, je tam odkaz na více než půlhodinové video.

 autor: Redakce