Mučení bílou barvou

 17. 01. 2017      Novinky

Vězeň je umístěn do místnosti bez oken, kde je vše v bílé barvě. Ta je navíc kompletně odhlučněna od okolních zvuků, pod podmínkou fyzických trestů je mu zakázáno s mluvit dozorčími. Ti navíc nosí boty se speciální podrážkou, jenž tlumí veškeré zvuky. Stejně tak se v ní nikdy nezhasíná.

Stěny, vězeňské oblečení, dveře, světla to vše je v bílé barvě. Je mu servírována rýže na bílém talíři s bílými příbory. Aby se mohl vyprázdnit, byl mu poskytnut bílý toaletní papír.

Jsou známy případy mučení z Íránu, Severního Irska, Spojených států amerických a Venezuely.

whiteroom

 

Tato forma mučení má za následek totální rozpad osobnosti mučeného. Vězeň postupem času ztrácí svou identitu, zakrní mu jeho smysly a je trvale psychicky poškozen.

Nejznámější případ mučení bílou barvou pochází z Íránu, kdy byl vězněn Amir Fakhravar, kterého mučili íránští revolucionáři, protože kritizoval íránský režim. Amir byl začten v 17 letech a ve vězeních strávil 5 let. Pomocí bílé barvy byl mučen 8 měsíců! Fakhravar taktéž popisuje, jak si na konci mučení nebyl schopen vzpomenout ani na obličej svých rodičů. Do dnes trpí psychickými problémy, především schizofrenií.

20100921_AmirAbbasFakhravar

 autor: Redakce