Taurus Curve - zbraň s pořádnými křivkami

 04. 02. 2018      Military Články

Mezi ne až příliš známé pistole se řadí i Curve, která může být při nejmenším zajímavá právě svými křivkami. Curve je zbraň od firmy Taurus určená na sebeobranu z bezprostřední blízkosti. Proto ji také chybí mířidla, nicméně se jedinec u této zbraně může alespoň „opřít" o laserový zaměřovač a svítilnu.

tauruscurve

Slovo curve lze do českého jazyka přeložit jako křivku, oblouk nebo ohyb, proto již samotný název napovídá, že zbraň na první pohled rozhodně zaujme konstrukcí a designem. Celá zbraň totiž opravdu tvoří křivku. Přizpůsovuje se zaoblenému boku lidského těla, kde by se měla nosit. Jen při pohledu na ni zezadu lze okamžitě zaznamenat, že její rám je křivý a vychýlený mírně doprava. Rovná zůstává pouze hlaveň pistole. Taurus Curve však není určená profesionálům, spíše by se jí dalo přezdívat pistolka do kapsy. Zbraň je spolehlivá, je také malá, lehká a jednoduchá na použití. Na takto malé pistole však není jednoduché namontovat laserový zaměřovač či svítilnu, v tom lepším případě to ovšem mohlo být buď jedno, nebo druhé. Firmě Taurus se však podařilo zbraň propojit s laserovým zaměřovačem i svítilnou, ty jsou tedy součástí zbraně. Díky tomu se však jindy zúžený rám naopak rozšiřuje (nelze si nepovšimnout plastového bloku před lučíkem), právě proto, aby pojal i svítilnu i laser. Součástí Curve je i ocelový klips, který se dá připevnit na opasek.

taurus-curve-380

Spoušťový a bicí mechanismus pistole je DAO (pouze dvojčinný) s vnitřním kladívkem. Firma deklaruje odpor spouště v širokém rozmezí od 22 do 32 N. Jednořadý zásobník pojme 6 nábojů ráže 9 mm Browning krátký. Sedmý může být připraven v komoře. Zbraň váží nenabitá 289g a měří 131,5 mm. Curve je tedy opravdu maličká a lehoučká.

taurus curve

Další zajímavostí této pistolky je i integrovaný zámeček, kterým ji je možno zabezpečit v případě dlouhodobého uskladnění. Nahoře na rámu je umístěn výstražník, jenž signalizuje náboj v komoře. Zbraň má také zásobníkovou pojistku.

Taurus Curve
Ráže 9 mm Browning krátký
Délka hlavně 63,5 mm
Celková délka 131,5 mm
Hmotnost 289g
Odpor spouště 22-32 N

 autor: Tereza