The Big Bang Pistol Set - zbraně vyrobené z meteoritu

 29. 04. 2018      Military Články

V období pravěku se na zem zřítil meteorit pojmenovaný podle namibijského města Gibeon, které se nacházelo nedalo od dopadu. Meteorit objevili lidé z kmenu Nama a následně jeho úlomky počali využívat jako materiál k výrobě různých nástrojů a zbraní. Mezi roky 1911 a 1913 byly nedaleko od města Gibeon nasbírány fragmenty meteoritu, které byly následně poslány do Windhoeku. Jejich váha činila něco mezi 195 a 506 kilogramy. Stáří meteoritu se odhaduje na 4,5 miliardy let.

V roce 2015 pracoval s fragmenty z meteoritu řemeslnický mistr ze společnosti Cabot Guns a podařilo se mu vytvořit 77 librový kus z neopracovaného materiálu. A tak počala celá transformace. Vznikl tedy jedinečný kus pozemské formy z vesmírného materiálu. Za vidinou jedinečnosti se pustil inovativní konstrukční a výrobní tým společnosti Cabot do projektu. The Big Bang Pistol set je opravdu unikátní. Společnost již vyráběla drobné díly a doplňky z „exotických" a z nepříliš běžných materiálů, nikdy předtím však nevyráběla moderní zbraně z takového materiálu.

The Big Bang Pistol Set 2

Pistole typu M1911 jsou naprosto funkční. Jejich komponenty jsou až na hlaveň a spoušť vyráběny z meteoritu Gibeon. Společnost se při výrobě snažila zachovat co možná nejvíce detailů poukazujících na to, že materiál není z povrchu Země. Při prohlídce vnitřku zbraně je tedy možné rozpoznat oxidaci oblastí s vysokým procentem železa poukazující na stáří meteoritu. Druhá pistole je kopií té druhé, a přesto jsou obě naprosto jedinečné. Různé opracovávací techniky poukazují na rozmanitost materiálu, ze kterého byly vyrobeny tyto zbraně. Na zbraních si lze povšimnout neopracovaných hran meteoritů, které odolaly horku a prudkosti při vstupu do atmosféry. Společnost Cabot Guns tvrdí, že nikdy předtím nebyla aplikována na výrobu z braně z meteoritu taková přesnost jako nyní.

The Big Bang Pistol Set 1

V současné době se The Big Bang pistols set chystá společnost Cabot Gun chystá zbraně dát do dražby. Jejich cena se zatím pohybuje okolo 4,5 milionů dolarů, což je v přepočtu kolem 94 milionů korun. Zakladatel společnosti Rob Bianchin věří, že set je zejména pro sběratele neodolatelnou záležitostí. „Velké množství sběratelů i odborníků se mi svěřilo, že se jedná o svatý grál pro všechny sběratele. Bude to nejcennější klenot jakékoliv sbírky," uvedl Bianchin.

 autor: Tereza