Transsexuálové v Americké armádě? Za krátko již zřejmě ne.

 31. 08. 2017      Military Články

Oznámení Mattise následuje po jasném informování veřejnosti americkým prezidentem – které bylo prvně zveřejněno na twitteru – kde bylo psáno, že „transsexuálové nemohou nadále sloužit v armádě", Trump jde opět proti politice bývalého prezidenta B. Obamy.

Mattisův krok je důležitý neboť Pentagonu dává čas, který je nyní nutný na vypracování postupu a pravidel pro tisíce transsexuálních vojáků, kteří jsou aktuálně ve službě, přesněji zda jim budou poskytnuta různá lékařské ošetření a za jakých podmínek budou propuštěni.


Mattis během oznámení o dalších průzkumech

Jako ministr obrany, Mattis již dříve zdůraznil, že netoleruje politická rozhodnutí a kroky, která znehodnocují a znemožňují bojovou schopnost, sílu nebo efektivitu Pentagonu a jeho vojáků na bojišti. Jeho závěr: Mattis požaduje více studií shrnující vliv rekrutování transsexuálů na bojeschopnost Pentagonu vést a vyhrát válku.

Za vlády minulého prezidenta Obamy byl zrušen zákon, který předtím již dlouhou dobu platil, ten by se dal shrnout tak, že transsexuálové do řad vojáků prostě nepatří. Vše se ale změnilo, zákon se změnil a než prezident Trump nedávno oznámil, měli transsexuálové možnost v armádě dostat potřebnou lékařskou péči, včetně vlastního přeoperování pohlaví, pokud to bylo lékařsky nezbytně nutné.

Členové mezinárodní konference pro transsexuální vojáky

Trumpův tweet se ven dostal 26. června a nezaskočil jen samotné vojáky, nýbrž i samotné velení – Pentagon. Ve tweetu se psalo o tom, že v řadách armády pro transsexuální vojáky není místo a že vláda již dál nebude platit za jejich lékařskou péči. Generalita USMC se k situaci vyjádřila jasně, Pentagon by neměnil zákony a svou politiku, pokud by to nebylo oficiálně schváleno zástupci v Bílém domě. Prozatím se tedy (ještě) nic nezměnilo.

Prezidentův příspěvek na tweeteru měl však rozvířit vlny a navést Mattise aby spustil průzkumy v této oblasti a položil základy pro to, jak realizovat Trumpovy záměry. Vše bylo hned napadeno obhájci transsexuálních vojáků, kteří vzniklou událost označovali za diskriminační, a Americká unie občanských svobod podala žalobu.


Kristin Beck – borec/borka která 20 let sloužila u US NAVY, o všem napsala i knihu a byla členem elitní jednotky Navy SEAL Team 6, jednotka, která dostala Usámu bin Ládina – chtěli byste článek o jeho/jejím příběhu?

Již v loňském roce Pentagon pověřil studií nezávislou společnost RAND Corp., měla přezkoumat vliv na vojenskou připravenost jednotek a schopnost transsexuálů sloužit vlasti, plus propočítat náklady jejich léčebných potřeb.

Výsledky byl hotovy, dvakrát podtrženy a vědci zjistili, že celková suma lékařských služeb a péče by pro tyto vojáky činila zhruba 8 milionů dolarů (174,51 mil. Kč) ročně a jejich vliv na připravenost armády by měl být „zanedbatelný".


Origo URL: http://www.msn.com/en-us/news/us/mattis-orders-pentagon-to-allow-transgender-troops-to-continue-serving-pending-study/ar-AAqX5NJ?ocid=spartanntp

 

 autor: vojín Karel