War Dogs – něco jako Vlk z Wallstreet, ale o zbraních

 03. 07. 2017      Zábava

Upřímně, když se kouknete na trailer tak dojdete ke stejnému závěru jako já, tohle bude ta další primitivní „USA" komedie, vždyť je to od tvůrců trilogie „Hangover" a to asi mluví za vše. Vše začíná přiběhem neúspěšného mladíka, který vsadí všechny svoje úspory na špatnou kartu, do toho přijde neplánované těhotenství a životní krize je na světě. Jako mávnutím kouzelné hůlky se ale na scéně objeví spasitel.

„Co víte o válce? Řeknou vám, že jde o patriotismu, demokracii nebo o nějakou sračku o tom, že ten druhej chlap nenávidí naši svobodu. Chcete ale doopravdy vědět o čem to je? Co vidíte? Kluka z Arkansasu, který plní svou vlasteneckou povinnost a brání svou zemi? Já vidím helmu, střelecké rukavice, balistickou vestu a M16ku. Já vidím 17 500 dolarů, tolik stojí výbava jednoho amerického vojáka. ... Válka je ekonomika. Když Vám někdo řekne něco jiného, tak to sám dělá nebo je blbec."

Řekl bych, že tohle je krásné shrnutí tohodle filmu, jestli jde o realitu, možná, tohle asi nechám na Vás v komentářích, už se těším na světoborné názory ohledně iluminátů. Zpět ale k filmu. Jak jsem nastínil, náš hlavní hrdina to hnedka od začátku podělá a naskytne se mu jedinečná šance, jeho kamarád z dětství, který nabízí práci, ne ale ledajakou – obchod se zbraněmi.

Vše jde relativně dobře, obchody rostou a peníze se vydělávají pak však ale přijde kontrakt na italské pistole Beretta pro vojáky, kteří bojují ve válce v Iráku (2003-2011). Italská vláda neobchoduje s Irákem a tak se pistole nemají jak dostat k zákazníkovi. Naši dva hrdinové k tomu přistoupí svérázně, samo sebou nelegálně a riskují i svůj život. Vše zatím naznačuje že se jedná o komedii.

To hlavní ale má teprve přijít: 360 000 pušek SVD, 1 084 000 granátů GP-30, 45 000 raket SKO a to nejlepší na konec 100 milionů (!) nábojů 7,62 × 39 mm pro pušky série AK. Taková nabídka se jen tak neodmítá, chlapci se pouští do akce, plánují obchody. Přijde však studená sprcha, nejsou schopni konkurovat velikým společnostem, které mají gigantickou infrastrukturu a armádu obchodních zástupců. Naděje však umírá poslední a s ní přichází i Bradley Cooper, tohle je řekl bych tak poslední záchvěv komediálního žánrů. Hrdinové se dostávají do obrovského Albánského skladu munice, musí vzít tuhle příležitost za pačesy.

Tuny a tuny, sovětského vybavení, které musí pryč a hlavně munice, ta munice. Desítky lodních kontejnerů až po strop plné, sice zastaralé ale funkčí munice pro AKčka. Pánové mají dokonalý plán. Teď se hraje o řádný ranec peněz. Kde jsou peníze je ale i chamtivost. Jak vše dopadne a kdo nakonec naše hrdiny podělá se dozvíte ve filmu.

Moje hodnocení? Dobrý film, připomíná mi Vlka z Wallstreet ale z oblasti military, skutečná postava se ve filmy také objeví, stejně jako ve Vlkovi a to jako kytarista v domově důchodců. Plus je taky, že se zakládá na reálných událostech a když budete šikovní tak su můžete přečíst zajímavou story o tom, jak to bylo doopravdy.


Skutečné postavy – toto jsou naše dva hlavní představitelé v realitě

Dobré scény, pár krát jsem se i nahlas zasmál, není však tak poutavý, překvapivý konec. Za mě 7/10. A abych nezapomněl taky se tam objeví Dan Bilzerian, to je dobrá scéna :D

 

 autor: vojín Karel